Акція на підтримку лосів
Акція на підтримку лосів 5 канал

"Сохаті теж хочуть жити": у Києві влаштували акцію через долю лосів

Напередодні відбулись сутички під Національною академією наук. Під установою проводили одночасно дві акції зоозахисники та мисливці. Усе через долю лосів

Занести лося до Червоної книги вимагали під стінами Академії наук екологи та зоозахисники. Вони запевняють – полювати на цих тварин мисливцям не можна щонайменше 10 років, і вбачають підстави для офіційного захисту тварин. Мовляв, від часів незалежності кількість лосів критично зменшилася.

"Чисельність зменшується. Було 17 тисяч, стало – шість. Ще одна підстава – зменшення ареалу. Було 18 областей, а зараз – шість. Полювання на лося означає його знищення. Ми за те, щоб був мораторій чи занесення його до Червоної книги, аби 10 років на нього не полювати", – каже еколог Володимир Борейко.

Захистити сохатих хочуть і єгері, й мисливці. Вони запевняють, що саме комерційна основа офіційного полювання – а це приблизно від 15 до 30 тисяч гривень за тварину - дає можливість забезпечити охорону решти лосів та інших тварин.

"Якщо лося включать до Червоної книги – мисливська галузь припинить його охорону. І лось, якщо зараз він хоч під нашим захистом знаходиться, якщо його внесуть до Червоної книги, він залишиться без усякого захисту. Якщо закриють полювання на лося – лося це не врятує. Зрозумійте: кожному лосю папірець чи навіть Червону книгу на груди ви не причепите, та й браконьєри не читають Червону книгу", – пояснює проблему спеціаліст Асоціації користувачів мисливських та рибальських господарств Володимир Нижник.

Як відомо, в липні цього року в Україні у 4 рази збільшили штрафи за браконьєрство.

Науковці з Інституту зоології не мають одностайної думки, чи варто вносити лося до Червоної книги. Його директор Ігор Акімов запевняє, що цих тварин в Україні не так і мало – понад 6 тисяч голів. Тому, каже, що підстав, аби вносити їх до переліку зникаючих, не вбачає. Востаннє кількість сохатих офіційно моніторили 8 років тому – відтоді їх побільшало на понад 2 тисячі.

Директор Інституту зоології вважає: бити на сполох варто, лише якщо лосів ставатиме з кожним роком значно менше. Аргументи сторін збирали журналісти "5 каналу":

Влітку Кабмін передбачив на дослідження стану популяції лося 600 тисяч гривень. Дослідження триватимуть щонайменше рік. Потому має стати зрозуміло, чи є загроза для цих тварин в Україні і чи варто їх вносити до Червоної книги. А в Міністерстві екології днями дозволили мисливцям вполювати 160 лосів – це вдвічі менше, ніж ті просили.

Ксенія Дворнікова, Влад Каретник, "5 канал"

Попередній матеріал
"Весь спектр незабороненого піхотного озброєння" – сили АТО відповідають на ворожі провокації
Наступний матеріал
"Останні джедаї": трейлер нового епізоду "Зоряних війн" збирає мільйонні перегляди
Loading...