Собака-рятівник Еллі
Собака-рятівник Еллі 5 канал

Собака-розслабляка: у штабі ДСНС на Донеччині працює незвичайний масажист

Читайте по-русски
Від січня цього року ретривер Еллі зарахована у штат обласної рятувальної служби, а крім усього, собака проводить ще й сеанси масажу

Незвичайний фахівець працює у донецькому управлінні державної служби з надзвичайних ситуацій. Психологічну допомогу рятівникам тут надає собака. 13-річна ретривер Еллі – єдиний в Україні чотирилапий психотерапевт, який офіційно зарахований у штат підрозділу. З особливостями його роботи ознайомилися кореспонденти "5 каналу".

До ретривера Еллі рятувальник Максим Жирновий приходить щотижня. Через напружену роботу має стреси. Собака проводить із ним сеанси терапії.

"Коли я прийшов на цей сеанс, я відчував себе трошки збудливо, в мене є певні труднощі зараз, і собака своїм диханням заспокоює", – пояснює рятувальник.

Власниця ретривера – кінолог Анна Яценко. Після появи у її родині дітей помітила виховні навички у собаки.

"Мої діти вчилися за допомогою Еллі ходити. Вони підповзали, видиралися по шерсті і разом з нею, тримаючись за неї, робили свої перші кроки", – пригадує кінолог.

Анна вирішила, що її Еллі здатна допомагати й іншим. Обоє навчалися на курсах каністерапії. Це реабілітація за допомогою спеціально навчених собак. В Україні це поки що новий метод, натомість у світі вона існує з 60-х років двадцятого століття.

"Навчали психологів і окремо навчали кінологічну команду – собаку і людину. Ми разом сертифікувалися, сертифікат у нас один на двох", – розповідає власниця Еллі.

Від січня цього року ретривер Еллі зарахована у штат обласної рятувальної служби. Крім усього, собака проводить ще й сеанси масажу.

"Вона розслаблює м’язи, тому що вона дає маленьке навантаження, не таке велике, як би давала людина. І приємні позитивні емоції", – пояснюють в штабі.

"Коли людина постійно стикається з неприємним, вона повинна більше позитивних емоцій отримувати від своєї праці. А на виїздах, на надзвичайних подіях цього не може бути. Це тілесно-орієнтована терапія, але наші співробітники тут почали це називати "собакомасаж", – розповідає психолог ДСНС Анна Топчило.

Роботою Еллі зацікавилися і рятувальники інших областей. Хочуть і у себе запровадити каністерапію.

"Ми показуємо свій досвід, ми ділимося, ми не скупимося. Зацікавленість є, я знаю, що інші теж області зараз на даний момент навчаються каністерапії. Але буде це у них на службі чи ні – ми не знаємо", – розповідає начальник відділу психологічного забезпечення Анастасія Кучинська.

Після спілкування з Еллі два рятувальники вже придбали собі цуценят-ретриверів. А їх керівництво розмірковує над розширенням штату собак-психологів.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
"Основна задача – бути поруч": як у Харкові допомагають сиротам з інвалідністю адаптуватися до самостійного життя
Наступний матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем
Loading...

Сидить у клітці й ледь не плаче: цуценя Умка чекає на своїх нових "батьків"

На Одещині алабаї місцевої депутатки покусали дитину: школяр у лікарні

Без призів, але з собаками: в Києві відбулися II параспортивні ігри для дітей з інвалідністю

Забрати тварину може не будь-хто: в Луцьку на фестивалі "Мокрі носики" шукали дім для безпритульних собак

У Таїланді врятували собаку за 220 км від суходолу

У Миколаєві людей покусав скажений пес, вісім потерпілих