Як ДСНС шукає людей у лісах Чернігівщини
Як ДСНС шукає людей у лісах Чернігівщини 5 канал

Ніхто не почує вас у хащі – крім цих собак: як ДСНС шукає людей у лісах Чернігівщини

Наразі в кінологічній службі чернігівських рятувальників працюють тільки дві собаки – у відрядженнях обидва чотирилапих ледь не щодня

Семеро людей загубилися в лісах Чернігівщини від початку осіннього грибного сезону. Шукають "тихих мисливців" не лише рятувальники, а й місцеві жителі, застосовують квадрокоптери й іншу техніку. Але пошуки тривають іноді по кілька днів. Тож чернігівські рятувальники залучили спеціально навчених собак. Якими навичками володіють чотирилапі – далі.

"Якщо подивиться на компас і на дерево, то з північної сторони ми побачимо мох", – чернігівець Володимир Свердлов, біолог за фахом, пояснює найпростіший спосіб як не загубитися в лісі. Але сам він орієнтується за пташиними гніздами.

Пояснює: "Завжди птахи свої гнізда будують із південно-східної або східної сторони, щоб більшу частину світового дня їхнє гніздо було на сонці та зігрівалося сонячними променями".

На практиці ж – люди погано орієнтуються в лісі. Час від часу по тривозі на пошуки, здебільшого грибників, піднімаються загони рятувальників. Проте обійти гектари швидко – не реально. Цього сезону в Ічнянському, Ніжинському та Чернігівському районах заблукалих шукали по кілька діб. Обійшлося без жертв. Проте рятувальники шукають варіанти пришвидшення пошуків.

"Наразі деякі заходи – це квадрокоптери й інші технічні засоби – вони не виконують у повному обсязі завдання з пошуку людей. Тому собаки – це актуально, бо люди часто й густо губляться в лісових масивах", – каже начальник аварійно-рятувальної частини ДСНС області Олександр Федорових.

"Люди, шукай людей!" – цю команду бельгійська вівчарка Лапа затямила змалечку. Її вчили шукати саме людей. Лапа шукає грибників за особливою методикою.

"Є така методика пошуку – верхнє чуття. Собака шукає не нижнім чуттям людину, тобто не треба давати понюхати річ якусь. Для нашої собаки за нашою методикою досить дати команду "люди". І вона знає, що їй треба знайти людину", – пояснює кінолог ДСНС Володимир Волинський.

Кінологічна служба в Чернігівській обласній рятувальній службі – нова. Її створили спеціально для пошуків людей. Нині тут працюють тільки дві собаки. У відрядженнях обидва чотирилапих співробітники ледь не щодня. У перервах – відпрацьовують пошукові навички.

Наталія Тягнирядно, Єгор Бречко, "5 канал"

Унікальна такса-рятівник: чим живе та кого рятує 9-річний Кріс – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Дії РФ ведуть до інвентаризації всього Чорноморського басейну – радник глави МЗС
Loading...

Детонація боєприпасів в Ічні припинилася – ДСНС

На Чернігівщині висадили саджанці тисячолітнього Шевченкового дуба

В одеській Аркадії вщент згорів ресторан – подробиці

Зону ураження вдалося зменшити: у ДСНС доповіли, що нині відбувається в Ічні

Вибухи чути рідше, але тривають: ДСНС про 4-й день на арсеналі боєприпасів в Ічні

Пожежу повністю ліквідували: у Міноборони відзвітували, які заходи тривають в Ічні – відео