Надлишкова смертність в Україні – як показник негативного впливу пандемії – перевищила середні показники у Європейському Союзі та США, сягнувши максимуму від самого початку поширення COVID-19. На це вказують дані, зібрані Financial Times.
Надлишкова смертність – це різниця між рівнем смертності у час пандемії (від усіх факторів) та історичними середніми сезонними показниками. Це дає змогу досягнути максимально можливого об'єктивного рівня оцінки смертності від хвороби (у цьому випадку – коронавірус), нівелюючи бюрократичні особливості ведення підрахунків. До прикладу, деякі країни не включали смерті у будинках для літніх людей до загальної статистики.
Як зауважують у FT, це також показник наявності хвороби на певній території. Адже дані про виявлені випадки COVID-19 напряму залежать від кількості зроблених тестів – тож можуть показувати різну картину. Аби згладити адміністративні затримки з обробленням даних у вихідні дні, журналісти взяли ковзний середній показник семи днів.
Отже, станом на кінець березня 2021 року надлишкова смертність в Україні сягнула 0,67 на 100 тис. населення. Попередній найвищий пік в Україні було зареєстровано 12-13 грудня 2020 року – 0,53 на 100 тис. населення.
У ЄС показник надлишкової смертності на кінець березня становив 0,56 на 100 тис. населення, а в США – 0,29 на 100 тис. населення.
У період від листопада 2020 року і до лютого 2021-го – у Євросоюзі надлишкова смертність була ще вищою. Максимальний показник 28-30 листопада – 0,8 на 100 тис. осіб.
У США від грудня 2020 року і до лютого 2021 року він також був вищим. Протягом 12-17 січня цього року він сягнув 1,04 на 100 тис. населення.
Також, якщо розглядати окремі країни ЄС – там показник надлишкової смертності буде вищим, ніж в Україні. Серед таких – Італія, Румунія, Естонія, Польща, Чорногорія і Словаччина.
Нагадаємо, в Україні вже другу добу поспіль фіксують рекордну кількість померлих від коронавірусу.
Маски, антисептики та локдаун – рік пандемії у фотографіях














