Громадяни України, які вступають до Збройних сил, починаючи з першого дня служби, отримують грошове забезпечення. Спеціалісти Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони підготували детальну інформацію про елементи цієї фінансової підтримки.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.
Відзначається, що фінансове забезпечення військовослужбовців є комплексом виплат, гарантованих державою, які надаються військовим за виконання їхніх обов'язків.
У 2024 році мінімальний розмір фінансового забезпечення становить 20 100 грн. Сума грошового забезпечення військовослужбовця також залежить від роду військ, у яких він проходить службу. Зокрема, у Сухопутних військах, Десантно-штурмових військах та Силах спеціальних операцій розмір фінансового забезпечення може варіюватися.
Виплати включають:
- Основні виплати: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років.
- Додаткові виплати: підвищення посадового окладу, різноманітні надбавки, доплати та винагороди постійного характеру, а також премія.
- Одноразові виплати: винагороди та допомоги, які надаються за певних обставин.
Щомісячні основні види грошового забезпечення для військовослужбовців ЗСУ включають постійні елементи, які виплачують кожному військовому залежно від його звання, посади та стажу служби. До цих видів забезпечення належать:
- Посадовий оклад – це основна частина грошового забезпечення, що залежить від посади військового. Вищі посади мають більші оклади, що визначають базовий рівень грошового забезпечення.
- Оклад за військовим званням – це частина грошового забезпечення військовослужбовця, яка виплачується йому залежно від наданого військового звання (наприклад, рядовий, сержант, лейтенант) незалежно від посади, яку обіймає військовослужбовець.
- Надбавка за вислугу років – це виплата, яку отримує військовослужбовець за тривалість своєї служби в Збройних силах чи інших силових структурах. Ця надбавка нараховується у відсотках до окладів (посадового та за військовим званням) і збільшується зі зростанням кількості років служби починаючи з 5% (для 1 року служби) до 50% (для 25 років і більше).
До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України належать:
- Підвищення посадового окладу – це базове збільшення окладу для військових, які проходять військову службу на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний.
- Надбавки – це виплати за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання, військовослужбовцям-донорам.
- Доплати – це виплати за здобутий науковий ступінь, наприклад, кандидата наук або доктора наук, а також за отримане вчене звання, наприклад, доцента чи професора. Військовослужбовці, які обіймають визначені посади, можуть отримати додатково від 5% до 10% посадового окладу, залежно від рівня досягнень у науковій та професійній діяльності.
- Винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов'язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту – це спеціальна форма матеріального стимулювання для осіб, які займаються критично важливими функціями у сфері кіберзахисту національної безпеки. Військовослужбовці, які працюють із кіберзахистом, отримують винагороду, що може становити до 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від рівня виконуваних завдань.
- Винагорода за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду) – це щомісячна виплата у розмірі 2 350 грн курсантам вищих військових навчальних закладів, які перед зарахуванням на навчання не перебували на військовій службі.
- Премія – щомісячна виплата військовослужбовцям відповідно до їхнього особистого внеску у загальні результати служби. У середньому премія становить від 15 000 до 30 000 грн.
До одноразових додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ входять винагороди.
Протягом дії воєнного стану військовослужбовцям надається додаткова винагорода відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168, яка виплачується в таких розмірах:
- 100 000 грн – тим, хто бере безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
- 50 000 грн – військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ (сил) або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно, а також у складі командування та штабу військової частини (зведеного підрозділу) (у тому числі поза районами ведення бойових [воєнних] дій).
- 30 000 грн – військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями).
Військовослужбовці, які мають право на отримання додаткової винагороди за різними умовами, отримують цю винагороду в більшому обсязі, розрахованому на місяць, пропорційно до часу виконання бойових (спеціальних) завдань.
Також виплачується одноразова винагорода в розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів (сумарно) виконання бойових (спеціальних) завдань.
Нагадаємо, заступниця міністра оборони Наталія Калмикова озвучила мінімальну суму зарплати у Збройних Силах України і перелічила передбачені наразі доплати українським захисникам.
Читайте також: У бюджеті немає грошей для виплат військовим – у Раді пояснили причину
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.