Виплати військовим
Виплати військовим 5 канал

Додаткові ₴70 тисяч за службу: уряд дав відповідь, коли будуть виплати військовим

Читайте по-русски
За перебування на передовій сумарно кожні 30 днів мають здійснюватися доплати

Додаткових 70 тисяч гривень за службу на нулі ще не отримав ніхто із військовослужбовців. Про це повідомили у Міністерстві оборони та уряді. Причина – від часу ухвалення рішення про виділення додаткових коштів для захисників пройшло менше календарного місяця і фізично жоден із бійців не міг перебувати на нулі 30 повних днів. Інформацію озвучили під час години запитань до уряду у Верховній Раді. Прийшли туди чи не всім складом Кабінету міністрів. Планували говорити про євроінтеграцію, та здебільшого запитання нардепів стосувалися нагальних проблем. Більше дивіться в сюжеті журналістки "5 каналу" Олени Рибінської.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Міністри у Верховній Раді. Вперше від початку повномасштабної війни прийшли чи не в повному складі Кабміну. І хоча основною темою години запитань до уряду була євроінтеграція України, у парламентарів чимало запитань стосувалися війни та забезпечення.

Додаткові 70 тисяч гривень бійцям на передовій. Ці гроші уряд пообіцяв військовим. Чому немає виплат – запитання від депутата Олексія Гончаренка полетіло в бік прем'єра та міністрів.

"Кабінет міністрів прийняв постанову про доплати військовослужбовцям 70 тисяч гривень, які виконують бойові завдання на нулі. Це було відповідно до рішення Верховної Ради від 11 квітня – сьогодні 10 травня. Місяць пройшов. Де наказ Міністерства оборони, де виплати? Жодна копійка ще не виплачена!", – наголосив Гончаренко.

Прем'єр та заступниця міністра оборони пояснюють: виплати додаткових 70 тисяч гривень призначаються бійцям, які провели на передовій 30 днів. І військовим треба ще назбирати ці дні.

"Всі виплати будуть здійснені відповідно до нормативно правових актів. Там чітко вказано – що за кожні 30 днів перебування сумарно на передовій здійснюються доплати. Як тільки військові частини проведуть облік і перші документи про перебування протягом 30 днів буде подано до Міністерства оборони, то будуть здійснюватися в регулярному режимі виплати", – відповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Виплати починаються, коли військова частина подає на своє вище командування і все командування, відповідно, через Генеральний штаб на Міністерство оборони перелік осіб, які 30 днів накопичувальним підсумком перебували на передовій. Поки що з моменту набуття чинності закону ще жодна особа не могла фізично бути на передовій", – пояснила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Іще одне важливе запитання – виплати 15 мільйонів гривень родинам загиблих захисників. Дмитро Разумков зазначає: сім'ї, які зверталися до нього, мають проблеми з отриманням цих сум. До роз'яснень етапності виплат знову взялася заступниця міністра оборони.

"Спочатку виплачували 15, потім виплачувати 3 і всі інші розтягувати по рокам. Суди приймають рішення по тих, хто зник безвісти, – не визнавати загиблими і не виплачувати 15 млн і за який термін це йде?", – запитав позафракційний нардеп Дмитро Разумков.

Читайте також: Була домовленість про демобілізацію та виплати військовим у законопроєкті, але їх в останній момент викинули – Порошенко в Раді.

"Порядок виплат і сума виплат залежить від того, яка кількість родичів претендує на дану суму. Залежно від того, батьки, дружина, діти, були внесені зміни. Виплату також можуть отримувати і ненароджені діти, і онуки за відсутності батьків. Коло збільшилося, 3 млн грн виплачуються у перший місяць рівними частинами між усіма особами, які визначені отримувачами цієї виплати. Далі виплати розподіляються рівномірно протягом 40 місяців", – заявила Калмикова.

Не оминули депутати і запитання щодо роботи вже ексміністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова. Напередодні парламент його звільнив. Одначе наживо поставити запитання чиновнику не змогли – під купол він не прийшов. Нині депутати звертаються вже до прем'єра.

"Багато ресурсу державного було витрачено на будівництво укриттів, генеруючих потужностей, трансформаторних потужностей, але ми не розуміємо чітко, чи це правильна стратегія?", – зауважив нардеп від "Батьківщини" Сергій Євтушок.

"Треба однозначно захищати об'єкти електроенергетики відповідно до стратегії закритого документа "Країна Фортеця", треба ракети, треба РЕБ і використовувати всі наявні засоби. Чим ми і займаємося", – відповів прем'єр.

"Міністерство інфраструктури було долучено до захисту енергоінфраструктури: 22 підстанції були захищені 2-3 рівнем, всі документи були оформлені і спільно з Генштабом ухвалювалися рішення і відповідальними особами", – зазначив перший заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Шкураков.

Турбувало народних депутатів і питання дипломатичних відряджень за кордон. Бо вже не раз саме парламентарям від опозиції відмовляли у важливих поїздках.

"Парламентська дипломатія була дуже важливим і ефективним засобом у загальних зовнішньополітичних відносинах України. Але останнім часом істотно обмежена і виклики в нас дуже серйозні. Питання, коли уряд скасує незаконну постанову, яка робить обмеження у парламентських дипломатичних відносинах?", – запитав нардеп від "ЄС" Володимир Ар'єв.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

"Хочу подякувати спікеру, віцеспікеру за роботу, яка проведена в дипломатичному полі, титанічна робота. Жодних заборон немає, їх не існує. Постанови Кабміну регулюють відносини протягом воєнного стану та надзвичайного стану для всіх громадян України. Всі живуть у тих рамках, якщо ж зауваження, то можна звернутися до суду", – відповів Шмигаль.

Згодом вже в кулуарах представники опозиції емоційно коментують слова прем'єра.

"Прем'єр-міністр достатньо цинічно сказав, що йому невідомо про жодні обмеження парламентської дипломатії в Україні. Можливо, він не знає, які документи підписує чи на яких позиціях зараз стоїть його уряд", – прокоментував нардеп від партії "Голос" Ярослав Железняк.

"Унікально – прем'єр-міністр, який підписав розпорядження, яким внесли зміни про перетин кордону, по якому тепер усіх депутатів заганяють на керівництво ВР і вони мають підписати кожен раз дозвіл. Висновок – година запитань до уряду перетворилася на годину брехні від уряду", – зазначив нардеп Гончаренко.

Сама ж година запитань до уряду стосувалася євроінтеграції й відкриття переговорів про вступ України до ЄС. Профільна віцепрем'єр-міністерка Ольга Стефанішина, відповідаючи на запитання парламентарів, наголосила: нині Україна очікує на рішення про затвердження переговорної рамки й першу міжурядову конференцію з ЄС.

Олена Рибінська, Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також:

Попередній матеріал
Складні бої на Харківщині: найсвіжіші дані – "Час новин: підсумки"
Наступний матеріал
Ракети до Patriot і техніка: Україна отримає від США пакет військової допомоги на $400 млн (оновлено)
Loading...
Національний банк України знову знизив облікову ставку

Національний банк України знову знизив облікову ставку

Мін'юст арештував усе майно і рахунки ексголови Верховного Суду Князєва

Мін'юст арештував усе майно і рахунки ексголови Верховного Суду Князєва

Україна отримала €1,5 млрд від ЄС за програмою Ukraine Facility

Україна отримала €1,5 млрд від ЄС за програмою Ukraine Facility

Російські гроші – на відбудову України: дебати в Європарламенті – трансляція

Російські гроші – на відбудову України: дебати в Європарламенті – трансляція

"Недоцільно": Шмигаль відповів на петицію щодо переспрямування коштів від телемарафону на ЗСУ

"Недоцільно": Шмигаль відповів на петицію щодо переспрямування коштів від телемарафону на ЗСУ

У квітні значна частина пенсіонерів ВПО залишилася без виплат

У квітні значна частина пенсіонерів ВПО залишилася без виплат