Комітет нацбезпеки, оборони та розвідки продовжив розгляд правок до законопроєкту про мобілізацію за участю авторів та розглянув 300 правок. Про це написала народна депутатка від "Євросолідарності" Ірина Фріз. Деякі з них вона оприлюднила на своїй сторінці у Facebook.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
За її словами, комітет не підтримав зміну порядку перетину кордону – через перевантаження додатковими вимогами до документів. Це може завадити не тільки виїхати, а й повернутися до країни. Такі вимоги суперечать статті 33 Конституції України.
"Комітет підтримав правку щодо права військовослужбовців на відшкодування документально підтверджених фактичних витрат на відрядження, а також на одержання коштів на харчування та фінансування інших власних потреб у зв’язку з відрядженнями", – додала нардепка.
Вона зазначила, що відшкодування таких витрат військовослужбовців визначені Міністерством оборони України за погодженням із Міністерством фінансів України.
"Комітет не підтримав встановлення на рівні закону виплат у зв’язку із загибеллю військовослужбовця (15 млн), а також не підтримав грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях. Воно не може бути меншим 20 000 гривень", – зазначила Фріз.
Читайте також: Закон про мобілізацію потрібен, щоб замінити 330 000 виснажених військових на фронті – Міноборони.
За її словами, комітет також не підтримав на період воєнного стану додаткової щомісячної винагороди (30 тис.) військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання.
"Він не підтримав встановлення на рівні закону додаткової щомісячної винагороди (100 тис.) на період воєнного стану військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах їх здійснення, на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора", – йдеться у повідомленні.
Було запропоновано додатково провести консультації щодо норм про забезпечення органами місцевого самоврядування оповіщення, заходів із мобілізації та демобілізації.
"Не зрозуміло для чого уряд це пропонує в такій редакції, адже частково ці питання врегульовані в ст. 15 Закону України "Про оборону"", – написала Фріз.
Наступне засідання Комітету відбудеться в понеділок 18 березня, зазначила депутатка.
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.