Від 1 квітня усі українські пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб, які не пройшли обов'язкову процедуру ідентифікації, залишилися без виплат.
Відповідна норма міститься у постанові Кабінету Міністрів від 27 грудня 2023 року №1384 "Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року №637 і від 8 серпня 2023 року №837", інформують у Пенсійному фонді України.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Обов'язкову фізичну ідентифікацію – з'явившись у відділені "Ощадбанку" – мають проходити пенсіонери, які отримали статус ВПО ще до 24 лютого 2022 року. Усім, хто не пройшов процедуру – призупиняється виплата пенсій. Їхні кошти будуть накопичуватись на розрахунковому рахунку, аж поки ті не пройдуть ідентифікацію.
Через це, до прикладу, у Вінницькій області лише половина із майже 3 тис. пенсіонерів з числа ВПО, отримала свої виплати у квітні. Але ситуація характерна для багатьох регіонів.
Існує кілька способів пройти ідентифікацію
- Особисто звернутися до відділення "Ощадбанку" або сервісного центру Пенсійного фонду України з паспортом.
- Через особистий кабінет на сайті Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису "Дія.Підпис", отриманого в мобільному додатку Єдиного державного порталу електронних послуг.
- За допомогою відеоконференцзв'язку в територіальному органі ПФУ.
- Якщо пенсіонер за кордоном – отримати в дипломатичній установі України документ про те, що особа жива. Після чого відправити його разом із заявою (довільної форми) до територіального органу Пенсійного фонду, де людина перебуває на обліку – оригінал поштою або скановану копію через вебпортал з електронним підписом.
Читайте також: Що буде з пенсіями громадян, які покинули Україну
Дивіться також відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.