Лілія Гриневич
Лілія Гриневич 5 канал

Скандальне ЗНО з англійської: Гриневич пояснила, чому перескладатимуть лише 4 особи

  У Міносвіти кажуть, що тест пройшов успішно. Крім того, лише 0,2% учасників не склали частину ЗНО, яка передбачала аудіювання

  Учасники ЗНО з англійської мови, які подали скарги на аудіювання, зможуть скласти його повторно. Утім, таких буде небагато. Про це заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, передає ТСН.

  Як відомо, загалом на ЗНО з англійської подали 694 апеляції.

  "У нас на англійську мову було подано 694 апеляції, але не тільки щодо аудіювання. Хтось, наприклад, був незадоволений результатом. Щодо аудіювання, тобто технічного супроводу, було подано 65 апеляцій на всю країну, тобто на 80 тис. учасників ЗНО. Із них – з цих 65 апеляцій – перескладатимуть 4 особи. Тому що в інших не було на це поважних причин, як зясувалося", – повідомила міністр.

  Дивіться також: "Узагалі незрозуміло, яка це мова": чому ЗНО з англійської спричинило скандал

  Вона пояснила: "Спеціальна комісія визначала, чи є такі причини, розглядала кожну апеляцію, що саме писали в цій апеляції. Тоді вона з'ясовувала, чи справді переривався звук у такій-то аудиторії. Крім того, коли ми зробили аналіз результатів, то побачили, що насправді тест пройшов успішно, і ця частина з аудіюванням пройшла успішно. Тільки 0,2% учасників не склали її, тобто не дали правильних відповідей з аудіювання. Це 20 осіб на 80 тисяч. Натомість майже 1,5% дали майже ідеальні відповіді – повністю всі правильні. Тому проблеми точково були в деяких аудиторіях. І саме тому четверо учасників йдуть на повторне перескладання". 

  Водночас, Гриневич додала, що тест показав: у школах недостатньо уваги приділяють сприйняттю іноземних текстів на слух. 

  "Я думаю, тут ще спрацювала тривожність, бо аудіювання було вперше. Навіть якщо в якійсь аудиторії дитина не розчула, бо сиділа позаду, вона не сказала про це інструктору, не попросила зробити гучніше. Ця тривожність ще йде з того, що в школі недостатньо вчать аудіюванню і слухають іноземну мову", – переконана очільниця Міносвіти. 

  Попередній матеріал
  У Дніпрі зростуть тарифи на водопостачання
  Наступний матеріал
  Facebook винайшов метод боротьби з фейковими новинами
  Loading...