ОАСК
ОАСК 5 канал

Скандал з Окружним адмінсудом Києва: чому в установу приходили з НАБУ, а громадськість вимагає ліквідації

Читайте по-русски
ОАСК досі не реформований. Коли суддям призначали кваліфікаційні іспити, вони масово брали лікарняні

Із так званих "плівок Вовка" можна укладати словник крилатих висловів про українське судочинство, із частини першої найбільше запам'яталася фраза заступника голови ОАСК "шеф, давай, что-то учудим", "ты сомневался в нашей политической проституции?".

Щоби дізнатися особливості політичної проституції в самих фігурантів, у п'ятницю до Окружного адмінсуду Києва прийшли детективи НАБУ на обшуки, а антикорупційні прокурори – вручати підозри. Зокрема, голові суду Павлові Вовку інкримінують створення злочинної організації, а також спробу захоплення державної влади.

"Є сім підозрюваних суддів, керівник судової адміністрації України, і ряд фізичних осіб. Це ті особи, яким вручені підозри", – зазначив Артем Ситник.

"Підозра ніяка не вручалась, пан Вовк знаходився у плановій щорічній відпустці. Для чого була ця циркова вистава?" – заявляє адвокат Павла Вовка Андрій Заєць.

Відповідь дають слідчі в оприлюдненому НАБУ 45-хвилинному відео. У задушевних розмовах судді начебто домовляються, як штампувати надумані позови від підставних осіб чи організацій, блискавично їх розглядати та виконувати волю замовників – політиків чи бізнесменів.

За версією слідчих, цією схемою вставляли палиці в колеса Вищій кваліфікаційній комісії суддів, яка проводила конкурси для всіх, хто хоче вдягнути суддівську мантію. А також – Вищій раді правосуддя. Яка призначає та звільняє суддів. Кримінальне провадження тягнеться ще з минулого року. Сам суддя вирішив відпустку не переривати, про тиск пише у фейсбуці, а от із журналістами наживо замість Вовка спілкується Заєць.

"Чому це було зроблено через рік після першої справи? Нам залишається лише здогадуватися. Можливо, це у зв'язку зі справами, які розглядаються в суді НАБУ. Можливо, це з метою якогось політичного тиску?" – міркує адвокат голови Окружного адмінсуду Києва.

"Насправді в Окружному адмінсуді багато справ, які стосуються дуже таких чутливих питань державного характеру, і якраз от це інкримінується вирішення цих питань не у спосіб законний, а саме з метою контролю і фактично захоплення влади в державі", – сказав директор НАБУ.

Захисник Вовка озвучує ще одну версію: перед місцевими виборами влада нібито хоче поставити зручного керівника. Адже саме в окружному адмінсуді оскаржують рішення Центральної виборчої комісії.

"Суд не закривається. Амбарний замок ніхто ж вішати не буде, але якщо ми викладаємо на чаші терезів або є питання з боку антикорупційних органів, або якщо винні – довести вину, або якщо не винні, то щоб суд прийняв відповідне рішення", – заявив голова ВР Дмитро Разумков.

Окружний адмінсуд Києва досі не реформований. Коли суддям призначали кваліфікаційні іспити, вони масово брали лікарняні. П'ятий президент міг, але не ліквідував ОАСК. Нині цього вже від 6-го президента вимагають понад десять громадських організацій. Нагадують: ця норма прописана в Меморандумі з МВФ, а ще торік Зеленський обіцяв розібратися з цим питанням.

"Ліквідувати цей суд – це єдиний спосіб щось із цим судом зробити. Президент Зеленський чомусь звертається до далекобійників, виганяє з кімнати якихось інших представників влади, але чомусь не звертається ні до кого і не здійснює ніяких дій щодо ситуації з Окружним адмінсудом міста Києва", – зауважив голова правління ГО Dejure Михайло Жернаков.

А от слідчі звернуться до Вищої ради правосуддя. А там мають дати добро – кого відсторонювати, а кому й обирати в суді запобіжний захід.

Леся Головата, Петро Троць, Ірина Сисак та Олексій Сопільняк, "5 канал"

Попередній матеріал
У Луцьку невідомий з вибухівкою захопив автобус із заручниками
Наступний матеріал
Заручники в Луцьку: зловмисник заявив про ще один захоплений автобус із людьми
Loading...

Нардеп Поляков подав до суду на Разумкова та Гетманцева через "анти-Коломойський" закон

Суд за позовом Портнова скасував святкування ювілеїв діячів УПА та ОУН у Києві – подробиці

В Окружному столичному суді шукають вибухівку

Гончарук, але не той: ОАСК видалить з сайту заяву щодо заборони відставки прем'єра

Гончарук просить суд заборонити виносити на голосування питання про його відставку (оновлено)

Окружний адмінсуд Києва поновив на посадах 68 люстрованих чиновників