Окружний адміністративний суд
Окружний адміністративний суд 5 канал

Підозри від НАБУ отримали одіозний суддя Вовк та ще низка працівників Окружного суду (оновлено)

Читайте по-русски
Підозру вручили також одному з заступників Вовка та ще 5 суддям

Детективи Національного антикорупційного бюро України вручили підозру голові Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку та низці інших суддів. Про це повідомляє прес-служба НАБУ у Twitter.

Підозру вручили також одному з заступників Вовка та ще 5 суддям Окружного суду, а також голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

"17 липня 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові ОАСК, його заступнику та ще 5 суддям цього суду, а також голові ДСА", – йдеться у повідомленні.

У НАБУ уточнили, що наразі триває процес вручення підозри ще 4 особам.

Оновлення:

Як з’ясувало НАБУ, зазначені особи, загалом 12, діяли у межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВРП) та створення штучних перешкод у їхній роботі.

За версією слідства, фактично ця організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних еліт та бізнесових кіл.

"Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних, надуманих, адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи фізичних осіб до свого ж суду з подальшим "надшвидким" їх розглядом та з наперед визначеним результатом", – наголосили в НАБУ.

Тим часом біля будівлі суду зібралися люди. На місці працює і кореспондентка "5 каналу".

Зазначається, що слідчі дії тривають.

Окружний адміністративний суд
Окружний адміністративний суд5 канал

Нагадаємо, увечері в п'ятницю стало відомо, що в Окружному адміністративному суді Києва НАБУ проводить обшуки.

Журналіст Юрій Бутусов стверджує, що Вовку і ще кільком суддям інкримінують створення злочинної організації і захоплення влади. Підозри побудовані на так званих плівках Вовка. Це записи розмов у кабінеті судді, частина яких була опублікована в 2019 році на прес-конференції.

На записах Вовк обговорює, як він збирається тиснути за допомогою судових рішень на різні органи влади, щоб отримувати потрібні йому рішення.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд відомий низкою резонансних рішень. Він визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку", усунув з посади чільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду голови митниці. А ще дозволив заступнику глави СБУ Павлу Демчині не показувати декларацію та заборонив приватизацію Центренерго.

Попередній матеріал
Справа Шеремета: суд обмежив строки ознайомлення з матеріалами провадження до 14 серпня
Наступний матеріал
Нові межі районів в Україні – повний перелік, ухвалений депутатами
Loading...
НАБУ прийшло з обшуками до Окружного адмінсуду Києва – що наразі відомо

НАБУ прийшло з обшуками до Окружного адмінсуду Києва – що наразі відомо

Судді Окружного адмінсуду подали скаргу до Вищої ради правосуддя – на що скаржаться

Судді Окружного адмінсуду подали скаргу до Вищої ради правосуддя – на що скаржаться

В ОАСК заявили, що під час обшуку в суді вилучили справи про Горбатюка і Ситника

В ОАСК заявили, що під час обшуку в суді вилучили справи про Горбатюка і Ситника