Окружний адміністративний суд
Окружний адміністративний суд 5 канал

"Плівки Вовка": у НАБУ показали відео про зловживання в ОАСК

Читайте по-русски
Загалом у справі фігурують дванадцятеро людей

НАБУ провело обшуки в столичному Окружному адміністративному суді. Поки тривали слідчі дії, був оприлюднений відеоролик записів розмов між чільником суду Павлом Вовком, суддями та високопосадовцями. Співробітники НАБУ намагалися вручити підозру чільнику суду, утім той виявився у відпустці. Загалом, за даними слідства, у справі фігурують дванадцятеро людей. Кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі розповість докладніше.

"Якщо б вони знали, за якими процесами ми стоїмо, я так думаю, вони б а*їли", – каже голова ОАСК на плівках.

Дивуватися почали у п'ятницю ввечері. Співробітники Національного антикорупційного бюро прийшли з обшуками до скандального столичного окружного адміністративного суду. Саме він розглядає усі позови щодо центральних органів влади.

Поки слідчі дії тривали, у бюро оприлюднили 45 хвилинний відеоролик записів розмов із поясненнями.

"Учасники злочинної організації на чолі з головою суду фактично перейняли на себе функції інших органів влади та ухвалювали замовні рішення в інтересах політичних еліт та бізнес кіл, а також у власних інтересах, втручаючись у будь-які державні процеси", – йдеться у заяві НАБУ.

Загалом у справі фігурують дванадцятеро людей. Серед них голова суду, його заступник та п'ятеро суддів. Одна зі схем – штучні позови, вигідні цим суддям, які подавалися від підставних людей або громадських організацій і швидко розглядалися. У ролику, як один із прикладів, наводять позов про заборону топ-посадовцям, зокрема, колишнім, виїжджати за кордон після проведення президентських виборів.

У НАБУ кажуть: таким чином група Вовка хотіла помститися попередній владі. Спробою закриття рубежів не обмежилися. Помститися вирішили і тодішнім народним депутатам. На одному із фрагментів записів, нібито суддя Вовк каже, що готовий визнати відсутність коаліції – тобто більшості у Раді, без якої парламент можна розпускати.

Обговорювали в оприлюднених записах і набір лояльних до себе людей до Вищої Ради Правосуддя – органу, який, зокрема, дає добро на затримання суддів.

За даними слідства, впливав суддя Вовк і на Конституційний суд. Зокрема, останній визнав кримінальну статтю про незаконне збагачення – неконституційною. Рішення збіглося з періодом, коли в НАБУ розслідували справу про незаконне збагачення Вовка та його заступника. А після скасування статті цю справу довелося закрити.

"Нашими спільними зусиллями, в боротьбі за загальну справедливість народилося рішення про незаконне збагачення, про визнання неконституційним. Тому є можливість у вас купити на себе все, що ви хочете. Залишається питання відкритим про доброчесності", – говорить голова ОАСК на записах.

Згідно з матеріалами НАБУ, члени групи Вовка володіють дороговартісними майном та іншими активами. Більшість з них у деклараціях - не відображені. Зокрема, в НАБУ наголосили: один із заступників Вовка отримав від держави службову квартиру в 150 квадратних метрів. Згодом її приватизували та продали. А чільник суду за останні 5 років понад три десятки разів літав за кордон.

"Декілька разів відпочивав на Мальдівських островах, при цьому вартість одного відпочинку становила подекуди понад 50 тисяч доларів. У деякі зі своїх подорожей голова ОАСК літав чартерними рейсами", – кажуть у НАБУ.

У самому суді обшуки назвали тиском. І за їхньою версією, інформація про оголошення підозр чільнику та іншим суддям не відповідає дійсності.

Напередодні обшуків до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов, де відповідачами визначено Національне антикорупційне бюро України та безпосередньо його керівника Артема Ситника. В провадженні суду перебуває ще декілька адміністративних справ, де фігурує НАБУ. Дії представників антикорупційного органу мають ознаки втручання у діяльність судової гілки влади та зловживання службовим становищем із метою впливу на суддів при винесення рішень у справах.

Згідно із законодавством суддів можна затримувати лише за згодою Вищої Ради правосуддя. Попереднього разу, коли рік тому Генпрокуратура просила на час слідства відсторонити Павла Вовка та його заступника Євгенія Аблова від роботи, там відмовили. Тоді цим суддям інкримінували втручання у діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів. А також причетність до злочинів часів Революції Гідності.

Єва Ніколашвілі, Юрій Жупанов, "5 канал"

Попередній матеріал
Обшуки в Окружному адмінсуді та підозра судді Вовку: що відбувалося на місці події (доповнено реакцією суду)
Наступний матеріал
Керівництво ДБР наказувало слідчим припинити діяльність телеканалу "Прямий" – Корецький
Loading...
Підозри від НАБУ отримали одіозний суддя Вовк та ще низка працівників Окружного суду (оновлено)

Підозри від НАБУ отримали одіозний суддя Вовк та ще низка працівників Окружного суду (оновлено)

Судді Окружного адмінсуду подали скаргу до Вищої ради правосуддя – на що скаржаться

Судді Окружного адмінсуду подали скаргу до Вищої ради правосуддя – на що скаржаться

В ОАСК заявили, що під час обшуку в суді вилучили справи про Горбатюка і Ситника

В ОАСК заявили, що під час обшуку в суді вилучили справи про Горбатюка і Ситника