Одним із власників турецької компанії, у якої Міноборони купило зимові куртки для ЗСУ втричі дорожче, був племінник "слуги народу" Геннадія Касая. Про це йдеться у розслідуванні журналістів УП.
"Одним із власників турецької компанії, яка отримала 30 мільйонів доларів від Міністерства оборони, і від якої відомство натомість отримало літні куртки замість зимових за завищеною в декілька разів вартістю, був племінник народного депутата президентської фракції "Слуга народу". Депутата, який входить до парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки", – йдеться в повідомленні.
За даними журналістів, постачальником "скандальних курток" для ЗСУ була турецька компанія Vector avia. Саме цій компанії Міноборони сплатило десятки мільйонів доларів.
"Українські правоохоронці, виявляється, зацікавилися куртками ще у жовтні 2022. Тоді в Україну з Туреччини прямувала інша партія замовлення. І тоді ж українські митники звернули увагу на суперечливий факт. За документами з Туреччини до Молдови одяг виїхав за однією ціною, а з Молдови в Україну заїхав вже за в кілька разів вищою", – додав журналіст Ткач.
Компанію Vector Avia зареєстровано у Стамбулі, згідно з даними Торгової палати Стамбулу. Чинним директором та власником є Роман Плетньов. Журналісти дізналися, що до лютого 2023 другим власником компанії був 26-річний Олександр Павлович Касай – племінник нардепа "Слуги народу", члена комітету з питань оборони, безпеки та розвідки Геннадія Касая.
"До обрання у парламент Геннадій Касай був директором палацу спорту "Юність" компанії "Мотор Січ", нині підозрюваного у держзраді В'ячеслава Богуслаєва. Брат нардепа і батько гандболіста-бізнесмена багато років також працював у Богуслаєва. А сам ексспіввласник постачальника курток для ЗСУ також донедавна був гандболістом клубу "Мотор" того ж таки Богуслаєва", – йдеться в розслідуванні.
Нагадаємо, 21 січня видання "Дзеркало тижня" оприлюднило розслідування і фото документів, на основі яких Міноборони звинуватили у розкраданнях і завищених цінах у контрактах. У Міноборони назвали це непорозумінням. Але ДБР згодом затримало підприємців, які продавали серед іншого військовим яйця по 17 грн. Розслідування щодо неналежного забезпечення військових триває.
Дивіться також відео за темою: Скандальні закупівлі Міноборони – умисний підрив довіри чи все ж розкрадання грошей?
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.