Бронежилети для собак. Завдяки гострому нюху собаки шукають потерпілих, знаходять міни та затримують правопорушників. Аби зберегти життя, мають носити бронежилети. Про навчання собак-рятувальників та бронежилети українського виробництва – у сюжеті журналістки "5 каналу" Аліни Шишової.
Бронежилети на собаках – тепер можна починати тренування. Бельгійська і німецька вівчарки Драйв і Лора мають почергово на штучно зроблених завалах знайти пакет зі специфічним запахом.
"Це місце називається техногенний завал, тут тренуються собаки по пошуку тіл загиблих і також тут тренуються собаки з пошуку живих людей. Це спеціально був навезений будівельний матеріал, бо не можуть працювати, не можуть вчитися собаки в стерильних умовах, умови тренувань повинні бути наближені до реальних робіт", – розповідає кінологиня "Спілки самаритян кінологів України" Олена Ткаченко.
Лора, відчувши запах, завмирає, а от Драйв гучно дає про себе знати.
Вони шукають живих або загиблих, розміновують території, шукають вибухівку чи наркотики. Після навчання та складання державного іспиту чотирилапих віддають для допомоги Збройним силам України. В таких небезпечних умовах тваринам потрібен захист, зазначає кінологиня Тетяна.
Пес-рятівник Драйв першим одягнув бронежилет українського виробництва. Його власниця сама розробила амуніцію, аби захистити життєво важливі органи тварини при виконанні завдань.
"З початку повномасштабного вторгнення ідея захисту, фізичного захисту собак мене не залишала. Я почала цікавиться, чи є бронежилети в нас тут, в Україні, які бронежилети є в Америці, які в Європі. Зрозуміла, що в Україні в принципі виробництва бронежилетів для собак не було зовсім", – розповідає керівниця проєкту "Бронежилети для собак" Тетяна Славінська.
Відтоді Тетяна почала читати книжки закордонних авторів про виготовлення бронежилетів, спілкуватись із ветеринарами та ортопедами.
Важлива вага бронежилета. Кінолог Степан разом зі своїм напарником Оссом завжди розміновують території в захисній амуніції.
"Це завжди важливо. Тобто, самий стандартний бронежилет "Корсар" важить приблизно 9 кг, тобто якщо він буде виконувати такі завдання. Собаки можуть використовуватись як у гуманітарному розмінуванні, так і в бойових умовах. Тобто потрібно враховувати вже можливості і рівень підготовленості собаки", – пояснює кінолог Командування Сил підтримки ЗСУ Степан Вакуленко.
"Зараз на Драйві бронежилет, він важить 2 і 8 кг. Вважають, що чим більший ступінь захисту, тим краще. По-перше, велике навантаження на суглоби буде більшою шкодою для собак, чим сам його захист. По-друге, ми повинні розуміти, що вага цього бронежилета повинна бути процентів 10, максимум 12 від самої маси тіла собаки", – каже керівниця проєкту "Бронежилети для собак" Тетяна Славінська.
Основні матеріали бронежилету: тканина кордура та поліетилен.
"Чим відрізняється кевлар, наприклад, від поліетилену, – тим, що кевлар боїться води. Якщо, наприклад, десь якийсь маленький осколок попадає і пробиває цю тканину і вода протікає, то такий бронежилет, з кевлару, можна викинути, поліетилен цього не боїться", – зазначає керівниця проєкту "Бронежилети для собак" Тетяна Славінська.
Собака вже давно не лише добрий друг, а ще й рятувальник і помічник. Чотирилапі на рівні з людьми виконують небезпечні для життя завдання.
Аліна Шишова, Микола Чеботарьов, "5 канал"
Читайте також: Не лише шукають, а й штурмують: як на Київщині кінологи готують собак до роботи в ЗСУ
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.