Службовий собака
Службовий собака 5 канал

Щодня виявляють зброю та небезпечні предмети: як у Харкові на блокпостах працюють собаки-нацгвардійці

Читайте по-русски
Від чутливого носа собаки порушники не сховають навіть відстріляну гільзу

Не допустити ввезення небезпечних предметів до міста – одне з головних завдань чотирилапих шукачів зброї, які працюють на блокпостах у Харкові. Собак із Нацгвардії залучають до огляду автомобілів. Від їхнього чутливого носа не сховати навіть відстріляну гільзу. Щодня вони виявляють зброю або вибухівку. Що найчастіше знаходять службові собаки – дізнавалася Оксана Нечепоренко.

Знімальну групу "5 каналу" на одному з блокпостів Харкова бельгійська вівчарка Мальта зустрічає з насторогою. Найбільше чотирилапого нацгвардійця дратує камера.

Кінолог із позивним на честь свого собаки – "Мальта", каже: так бойова товаришка захищає його від можливої загрози.

"Камеру беруть зазвичай так, це їй нагадує зброю. Прицілювання зі зброї, тому вона починає нервувати. Вона починає включати захисний інстинкт", – пояснює старший кінолог Національної гвардії України.

Та вже за кілька хвилин бельгійка з напарником виконують свою роботу. Зосереджено оглядають транспорт.

Разом вони працюють 6 років. Кінолог каже: обирав напарницю з трьох песиків. Коли їх було 2 місяці, вона вже показувала свій характер.

"У мене був вибір між трьома. Я підходив, всі до мене лащились, а саме Мальта, моя майбутня собачка, на мене гавкала, кидалась, вона була дуже зла, вона була характерна така, специфічна, і вона мене цим підкупила", – каже старший кінолог Національної гвардії України "Мальта".

На блокпості в наряді з Мальтою завдання виконує й 7-річний Амарек. У Нацгвардії він служить із трьох років.

"Його не відволікають ні камери, ні зброя, ні люди, ні тварини, нічого не відволікає. У нього тільки є в пріоритеті хазяїн і м'ячик", – зауважує кінолог Національної гвардії України "Сем".

Для собаки приводів для стресів на блокпості вдосталь – від зміни погоди до гучних звуків від машин. Тож собака, як і людина, може бути не в гуморі. Завдання кінолога – заохотити колегу до роботи.

"Собака повинен розуміти, що на її боці хазяїн, що будь-яка небезпека, це зовсім не небезпека, а це все пройде, що все буде добре, настроювати собаку на гарний лад, щоб в неї був настрій для заняттів", – наголошує кінолог "Мальта".

Обидва службові собаки навчені виявляти вибухівку та зброю. Віднайти їх можуть будь-де. Так Амарек нещодавно виявив схованку за обшивкою мікроавтобуса.

"Коли запустили туди собаку, собака своєю поведінкою вказала на обшивку в багажному відділі мікроавтобуса, звісно, попросили водія, щоб зняти цю обшивку, після цього, як водій зняв цю обшивку, виявили стрілецьку зброю і енну кількість набоїв", – розповідає кінолог Національної гвардії України.

Від чутливого носа собаки порушники не сховають навіть відстріляну гільзу. Чотирилапі шукачі реагують на запах речовин – пороху, гексогену, тротилу. Від початку вторгнення таких знахідок – небезпечно багато.

"Кожного дня це якась знахідка, це може бути вибухівка, це може бути просто граната, може бути запал для гранати. Навіть дитина колись везла звичайний запал для гранати. Батьки не бачили, що вона це підібрала, але така ситуація була. Собачка знайшла, викликали слідчо-оперативну групу", – додає старший кінолог Нацгвардії.

За свою роботу чотирилапі детектори зброї отримують винагороду – смаколики та гру з напарниками.

Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Словаки тимчасово зняли блокування руху вантажівок на кордоні: ДПСУ поінформувала про ситуацію
Наступний матеріал
Український прапор уже неподалік Керченського мосту: ГУР передало привіт окупантам – відео
Loading...
Кінологи підірвалися на розтяжці під час пошуку загиблих бійців: що відомо про стан потерпілих – сюжет

Кінологи підірвалися на розтяжці під час пошуку загиблих бійців: що відомо про стан потерпілих – сюжет

Кінологи підірвалися на розтяжці під час пошуку тіл загиблих воїнів

Кінологи підірвалися на розтяжці під час пошуку тіл загиблих воїнів

Пухнасте поповнення: Нідерланди передали 10 вівчарок на службу до поліцейських в Ірпінь

Пухнасте поповнення: Нідерланди передали 10 вівчарок на службу до поліцейських в Ірпінь