Службові собаки поліції значно пришвидшують роботу правоохоронних органів, а нині, під час війни, ще й допомагають розшукувати постраждалих під завалами будинків. На Дніпропетровщині кінологічний центр працює вже понад два десятки років і роботи у чотирилапих пошуковців не меншає. Як вчать службових собак дивіться у сюжеті журналістки "5 каналу" Дар’я Візір.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Виявляють вибухівку та наркотики, розшукують живих і загиблих людей. Такі здібності у собак, які служать у національній поліції. Ці пухнасті чотирилапі допомагають прискорювати роботу правоохоронців, а іноді просто незамінні.
Бєс – пошукова собака. Бельгійська вівчарка вже понад шість років служить у національній поліції. За запахом може вивести правоохоронців на слід злочинця. Крім того, що Бєс надресирований на пошук зловмисників, його також навчили відшукувати рештки тіл загиблих. Кінолог Олександр вчить собаку з трьохмісячного віку. В дресурі використовує паспортний метод. Тобто заохочує пса за допомогою улюблених іграшок.
Читайте також: Зроби собаку щасливим: у Вінниці притулок пропонує людям стати опікуном для песиків, не забираючи їх додому – сюжет.
"Усе дресування побудовано на вроджених інстинктах. Якщо це пошук, то ми застосовуємо пошукову здатність, якщо це продукти, то смакозаохочення, а так як він холеричного типу, то ми вибрали апортувальні предмети – працюємо через здобич", – пояснив молодший інспектор-кінолог КЦ ГУ Нацполіції в Дніпропетровській області Олександр Гринько.
Також кінолог тренує чотирилапого колегу із використанням заохочення – це різні смаколики. Але у такий спосіб вчать спокійніших за темпераментом собак, зазначає кінолог. Для визначення типу характеру собаки проводять тестування та підбирають для кожного індивідуальний підхід незалежно від породи.
Дивіться також відео: "Гав-гав печінка": морозиво для собак – кав’ярня у Берліні.
Усі собаки кінологічного центру поліції обов’язково проходять соціалізацію перед тим, як почати розвивати службові навички. Навчання забирає до двох років. У поліції кажуть: за допомогою собак пошуковий відділ працює значно ефективніше. Адже пси можуть побачити те, що не помічає людське око. А їхній нюх – кращий за людський в 15 тисяч разів.
"Службові собаки – це універсальний засіб для боротьби з різними видами злочинності. Наприклад, за допомогою службових собак дуже багато відпрацьовано пошуків вибухових речовин і зброї. На блок постах вони залучаються також на обшуках", – розповів заступник начальника кінологічного центру ГУ НП в Дніпропетровській області Костянтин Гром.
Переважна більшість чотирилапих учнів – це вівчарки. Вони найлегше піддаються дресурі та найчастіше виконують завдання саме з пошуку людей та предметів. Для виявлення наркотиків чи вибухівки залучають більш урівноважені породи, розповідає заступник начальника кінологічного центру.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
"Більш універсальна порода – це німецька вівчарка. Вона добре себе поводить, у різних напрямках зарекомендувала. Також ми використовуємо лабрадорів із напрямку пошук вибухових речовин, пошук наркотичних речовин. Також використовуємо кокер-спанієль, непогано з пошуку вибухових речовин і з пошуку наркотичних, але саме універсальна – це німецька вівчарка", – пояснив Костянтин Гром.
Нині в кінологічному центрі – три десятки службових собак. Але декому з них – пора на пенсію, адже вони не можуть виконувати службові обов’язки. Втратили свої навички через вік або через вибухи і стреси.
Дар'я Візір, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал".
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Чотирилапі герої: як собаки-рятувальники шукають людей під завалами в Дніпрі – ФОТО




