Штраф
Штраф Shutterstock

Штрафуватимуть не тільки водіїв, а й пішоходів і велосипедистів: що відомо про нові штрафи – сюжет

Читайте по-русски
У деяких випадках через нетверезе водіння у водіїв можуть відбирати авто

Від 17-ти до 51-ї тисячі з конфіскацією машини. "Нетверезе" водіння подорожчало. Відсьогодні запрацювали нові правила дорожнього руху, які значно посилили відповідальність водіїв. Зміни стосуються не лише любителів випити за кермом, а й тих, хто їздить без права керування, а також пішоходів та велосипедистів. Докладніше дізнавалися журналісти "5 каналу".

Лише на Волині за минулий рік поліцейські оштрафували понад 3 тисячі нетверезих водіїв. Якщо раніше за це карали на 10 200 гривень, то тепер – на 17 тисяч. Крім того, у водіїв напідпитку можуть відібрати авто. Щоправда, якщо спіймають у нетверезому стані аж утретє за рік.

"Частина 3 передбачає відповідальність у розмірі 51 тисяча гривен і 10 років позбавлення права керувати транспортним засобом. Це серйозний чинник, який має вплинути на правосвідомість учасників дорожнього руху, котрі потенційно хочуть керувати таким транспортним засобом у стані сп’яніння", – зазначає начальник управління патрульної поліції у Волинській області Андрій Крутень.

Поїхав без прав – 3 тисячі 400 гривень штрафу. За перевищення швидкості на понад 50 кілометрів – доведеться викласти 1700. Водії такі штрафи схвалюють.

"Люди повинні нести відповідальність за те, що сідають за кермо в нетверезому стані. Втрачається життя інших людей, або якісь тяжкі травми", – зауважує водійка Валентина Суходольська.

Водій Юрій Мельничук наголошує: "Для смертних, простих водіїв – згідний з тими штрафами, а от для тих шишок, депутатів – треба в 10-кратному підіймати. Як не міліціонер якийсь, то депутат, то ще якийсь суддя випивший – їм ці штрафи до лампочки".

Луцький адвокат Олег Лягутко часто представляє в суді інтереси водіїв. Каже, що старе законодавство дозволяло порушникам уникати відповідальності. Нині ж це буде зробити складніше.

"Запропоновано виключити можливість звільнення особи від відповідальності за малозначність чи передачу на поруки трудового колективу. Це було одним із механізмів, які використовувала сторона захисту задля звільнення особи від відповідальності. Більша частина справ, яка закривалась судом – через неправильно складені документи працівниками поліції", – зазначає адвокат Олег Лягутко.

Безкарними порушники лишалися і через занадто стислі терміни розгляду справ за нетверезе кермування, – кажуть судді. Відтепер час, відведений на це, буде не 3 місяці, а рік.

"Цей рік дає можливість, щоб об'єктивно, повно і всебічно, з можливістю повного захисту особи, розглянути справу і притягнути її до адміністративної відповідальності", – акцентує увагу суддя-спікерка Луцького міськрайонного суду Людмила Присяжнюк.

За новими нормами, водій під час зупинки поліцією має тримати руки на видному місці, виходити з машини йому забороняється. Не забули законодавці про пішоходів та велосипедистів. Вони за порушення правил дорожнього руху напідпитку платитимуть 680 гривень.

Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"

Попередній матеріал
СБУ провела обшуки у Верховній Раді, але старі парламентські комп'ютери не знайшла – Разумков
Наступний матеріал
"Головне питання – прізвище людини, яка поведе команду нового уряду" – депутат "Батьківщини"
Loading...

Депутатка від "Слуги народу" призначила свого чоловіка помічником і отримала за це штраф – що відомо

Посилення відповідальності за водіння напідпитку: коли запрацюють нові штрафи для водіїв і пішоходів

В Україні зросли штрафи за водіння в нетверезому стані: на скільки

Магазин у Чернівцях оштрафували на рекордну суму за порушення маскового режиму

Українську компанію-посередника можуть оштрафувати через затримку вакцини

"Мовний закон є дискримінаційним": депутат Качура пояснив, чому його необхідно переглянути