Маска
Маска Depositphotos

У Луцьку оштрафували чоловіка, який викликав поліцію через гучних сусідів

Читайте по-русски
У поліції заявлять, що чоловіка від адміністративної відповідальності звільнили

Хотів покарати сусідів, а отримав покарання сам. У Луцьку чоловік судиться з поліцією. Він сам викликав правоохоронців, бо скаржився на гучних сусідів, проте покарали його. Інспектори оштрафували заявника, бо той вийшов до них у під'їзд без захисної маски. Незгодний з діями правоохоронців лучанин подав на них до суду.

Олександр згадує: сусіди на поверх вище галасували й тупотіли. Говорить, заважали йому не вперше. Тож вирішив викликати поліцію.

"Я їх змусив приїхати – це перший момент, по-друге, я в них вимагав взяти пояснення, вони відмовлялися", – каже мешканець Луцька Олександр Гаврилюк.

Чоловік розповідає, інспектори не хотіли заходити до його квартири й попросили вийти в під’їзд. За відсутність маски та недотримання правил карантину в громадському місці патрульні оштрафували його на 255 гривень.

У поліції переконують, що Олександру нагадували про карантинні вимоги. Адмінпротокол склали, коли той відмовився їх виконувати. Але потім штраф змінили на усне попередження.

"Після встановлення обставин події, заявника від адміністративної відповідальності звільнили на підставі ст. 22 КУАП і обмежилися усним зауваженням", – розповідає речниця патрульної поліції Волинської області Валентина Мельник.

Олександр озвучує свою версію.

"Не нагадали мені, не попередили мене. Одразу після їхнього нагадування, яке від них послідувало, я відразу повернувся в житло й одягнув засоби захисту обличчя", – додає Олександр.

Юристи переконані, карати за неносіння маски в під’їзді правоохоронці не мали підстав.

"На мою думку, тут неправомірно був складений протокол, оскільки під’їзд є справді громадським місцем, але в контексті ст. 44 прим. 3 КУпАП, під’їзд не є громадською спорудою чи громадським транспортом. Винятово в цих місцях, якщо не носиш маску, може бути ця відповідальність від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів", – розповідає адвокат Олег Огородник.

Олександр не згодний із діями правоохоронців. Він уже подав позов до суду. Щодо галасливих сусідів, через яких ця історія почалася, ті після спілкування з поліцією пообіцяли поводитися тихо.

Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"

Попередній матеріал
"Черговий сором": реакція соціальних мереж на інтерв'ю Зеленського
Наступний матеріал
Оскарження правопису: студенти та викладачі прийшли до ОАСК на акцію протесту
Loading...

Скандал в ресторані: поліція увірвалася в заклад та погрожувала власникам – усе закінчилося штрафом через маску

Про "мовні патрулі" і штрафи: мовний омбудсмен Кремінь у "Рандеву з Яніною Соколовою"

У Києві підприємців почали штрафувати за неприбраний сніг

Суд оштрафував студентку, яку збила маршрутка у Львові

В Україні почали діяти штрафи для підприємців за відсутність масок у відвідувачів – що думають клієнти

Омбудсмен пояснив, як і кому скаржитися за відмову обслуговувати українською мовою