П'яний водій
П'яний водій відкриті джерела

Штраф до 51 тисячі: в Україні значно посилили відповідальність за порушення ПДР для водіїв і пішоходів

  Читайте по-русски
  Посилили покарання, зокрема, за п'яне водіння. Максимальним покаранням за ДТП зі смертельними наслідками, вчиненому нетверезим водієм, тепер є 12 років позбавлення волі, раніше було 10

  В Україні набрали чинності нові штрафи за порушення правил дорожнього руху. Штрафні санкції будуть застосовуватися як до водіїв, так і до пішоходів і велосипедистів. Відповідний закон був опублікований у виданні "Голос України".

  Штрафи за п'яне водіння

  • Якщо водій перебував у стані сп'яніння, йому буде загрожувати штраф, розміром 17 тисяч грн (до цього штраф становив 10,2 тисячі) з позбавленням водійських прав на рік.
  • За повторне порушення протягом року оштрафують уже на 34 тис. грн із позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки з оплатним вилученням авто або без такого.
  • Або ж це будуть карати адміністративним арештом на строк 10 діб із позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки з оплатним вилученням авто або без такого.
  • А якщо водій порушить втретє, його чекає 51 тис. грн штрафу, позбавлення прав на 10 років і конфіскація транспортного засобу. Або ж загрожуватиме адмінарешт на 15 діб із позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років із конфіскацією авто, що знаходиться в приватній власності порушника.

  Тюрма за ДТП із жертвами

  • За ДТП в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, унаслідок якого потерпілий отримав травми середньої тяжкості, позбавлятимуть волі на строк до трьох років із позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 3 до 5 років.
  • Такі ж дії будуть карати позбавленням волі на термін від 3 до 8 років (позбавлення прав від 5 до 8 років) в разі важких травм потерпілого.
  • Якщо потерпілий загинув, п'яному винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років із позбавленням прав на термін від 5 до 10 років. Якщо жертв кілька, за це каратимуть позбавленням волі на строк від 7 до 12 років (раніше було 10 років – ред.) з позбавленням прав на термін від 7 до 10 років.

  Новий підхід до позбавлення прав

  Вводиться новий підхід до позбавлення водійських прав. Тепер терміни будуть не замінюватися, а плюсуватися.

  Тобто, якщо людину позбавили прав строком на 1 рік, то у випадку другого порушення 1 рік замінювався трьома роками. Тепер терміни будуть плюсуватися, тобто 1+3.

  Штрафи для водіїв

  • Мінімальний штраф за непристебнутий ремінь, відсутність шолома в мотоцикліста, неосвітлений номерний знак, розмову по телефону за кермом без гарнітури, порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, правил обгону підвищили до 510 гривень.
  • За втечу з місця ДТП штраф становитиме 3,4 тисячі гривень. Таке ж покарання буде за перевищення швидкості в населених пунктах більш ніж на 50 км/год.
  • За ненадання переваги в русі авто "швидкої", поліції або аварійній службі адмінстягнення складе 680 грн. Створення аварійної ситуації каратимуть штрафом у 1445 грн, а за порушення, яке призвело до ДТП – 850 грн.
  • Їзду без прав каратимуть штрафом у 425 грн. Якщо у водія прав немає зовсім, йому доведеться заплатити 3,4 тисячі грн. Раніше позбавлених прав водіїв чекає 20,4 тис. грн штрафу.
  • Повторне протягом року вчинення такого порушення загрожуватиме 40 800 грн штрафу з позбавленням права керування транспортом на термін від 5 до 7 років і з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

  Штрафи для пішоходів

  • Пішоходів, які переходять дорогу в недозволеному місці, каратимуть штрафом у 255 грн. При цьому раніше розмір штрафу становив лише 51 гривню.
  • За порушення ПДР велосипедисти повинні будуть заплатити штраф, розміром 340 грн.
  • За ці ж порушення, вчинені в нетверезому вигляді, – 680 грн.
  • За створення аварійної ситуації – 850 грн.

  Читати також: В Україні набули чинності нові ПДР щодо перевезення дітей – що зміниться

  Попередній матеріал
  США запровадять санкції проти Росії за втручання в американські вибори – CNN
  Наступний матеріал
  На Одещині легковик в'їхав у припарковану вантажівку – загинули дві 17-річні дівчини
  Loading...

  У МВС розповіли про нові штрафи за порушення ПДР – коли почнуть діяти

  В Україні набули чинності нові ПДР щодо перевезення дітей – що зміниться

  Нові штрафи для водіїв та авто-фантоми на дорогах України: до яких змін готуватися кермувальникам

  "Полювання" на порушників ПДР: у Києві запрацювала перша камера, що фіксуватиме рух смугою для громадського транспорту

  У МВС відзвітували про роботу системи автофіксації та розповіли про ймовірні нововведення

  На Львівщині запускають систему автофіксації порушень на дорогах