Навчання
Навчання Shutterstock

Школи скасовують 10-11 класи для учнів: освітній омбудсман дав поради батькам

  Читайте по-русски
  Наразі закон передбачає, що всі, хто хоче навчатися в 10 класі, повинні мати таку можливість

  Школи вже почали реформування, тож деякі з них закрили 10-11 класи. Батьки б'ють на сполох, адже не знають, де продовжувати навчання їхнім дітям. Тому освітній омбудсман Сергій Горбачов дав пораду, що робити батькам, якщо школа їхньої дитини не набирає учнів у старші класи на наступний навчальний рік, повідомляє Служба освітнього омбудсмана.

  Крім того, Офіс освітнього омбудсмана ініціював зміни до законодавства про освіту, згідно з якими місцеві органи влади будуть змушені оприлюднити інформацію про зміну шкільної мережі за півтора року.

  Школи мають повідомляти батьків заздалегідь 

  Освітній омбудсман констатував, що реорганізація освітньої мережі – це дуже болюча тема.

  В Україні змінюють освітню мережу, тобто створюються профільні академічні ліцеї, гімназії, опорні заклади освіти, філії опорних закладів, і це викликає багато запитань від батьків та дітей, які можуть потерпати від таких дій.

  Горбачов сказав: "Ми маємо з десяток звернень, коли у травні учням кажуть, що "у нас не буде 10 класу, йдіть куди хочете". Так не робиться. Саме тому ми запропонували зміни до закону". 

  За цими нормами школи повідомлятимуть про зміну мережі не пізніше, ніж за півтора року до набуття ними чинності.

  "Тобто якщо ми хочемо з вересня 2023 року зробити модернізацію мережі, ми маємо про це повідомити у березні 2022", – додав Горбачов.

  Поради батькам, якщо школа не бере учнів до 10 класу

  До служби освітнього омбудсмана протягом 2020 року надійшло 82 звернення із 53 населених пунктів щодо профілювання закладів загальної середньої освіти. Горбачов зауважив, що такі ситуації, коли випускників 9 класів ставлять перед фактом, що набору в 10 клас в школі не буде, свідчать про відсутність комунікації з боку місцевого самоврядування.

  Так, у Києві в одному з районів план оптимізації мережі закладів освіти із зазначенням термінів був ухвалений ще 2018 року, але це не довели вчасно до батьків та учнів.

  Сергій Горбачов додає, що право на освіту означає, що її можна здобувати в різних формах, форматах і не обов'язково в наближеному місці (маються на увазі 10-11 класи).

  Освітній омбудсман порадив батькам у випадках, коли в школах повідомляють про припинення набору в 10-11 класи, звертатися до місцевих управлінь освіти.

  Він каже: "Тут мають працювати департаменти та управління освіти. Батькам треба звертатися до управлінь освіти із заявою, що дитина планує продовжити навчання в 10 класі й управління освіти має дитину обов'язково влаштувати". 

  За його словами, наразі закон передбачає, що всі, хто хоче навчатися в 10 класі, повинні мати таку можливість.

  Як відомо, школи в Україні, згідно з реформою НУШ (Нової української школи – ред.), переформатовуватимуся, і 10-12 класи стануть профільною освітою для учнів. Тобто будуть створювати ліцеї, які функціонуватимуть як окремі заклади освіти. Але нова система остаточно має запрацювати лише від 2027 року. А найближчими роками учні після 9 класу й надалі вчитимуться у своїх школах.

  Як повідомляв 5.UA, у МОЗ України пропонують не допускати до школи дітей без щеплення

  Попередній матеріал
  Сторони домовилися про реалізацію спільних проєктів: "Метінвест" підписав меморандум про співпрацю з Primetals Technologies
  Наступний матеріал
  У Франції відзначають день взяття Бастилії
  Loading...

  Шкільній учительці з Києва, яка побила дитину з аутизмом, оголосили підозру

  У МОЗ України пропонують не допускати до школи дітей без щеплення – що відомо

  Випускний-2021 в Україні: імовірні дати проведення та особливості святкування під час карантину

  Нове меню й норми харчування для школярів презентували під час форуму "Україна 30" – включення

  "Це був лише "жарт": на Львівщині звільнили вчительку, що погрожувала учню ножем

  Випускний бал не за горами – у скільки він обійдеться, на чому можна зекономити