Ігор Михайлишин
Ігор Михайлишин 5 канал

"Щоб побратими не були лише позивним у списку загиблих" – автор книги "Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону "Донбас"

Читайте по-русски
Ігор захоплюється музикою з дитинства, його позивний – "Піаніст", він грав на Майдані, у зоні бойових дій і навіть у полоні, де перебував 119 днів

"Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону "Донбас" - книгу з такою назвою презентував прикарпатець Ігор Михайлишин - учасник Революції Гідності, доброволець батальйону "Донбас" та піаніст. Після виходу з Іловайська він 119 днів провів у полоні, а повернувшись, продовжив службу у Збройних силах України. Втім, після завершення контракту вирішив здобувати професійну музичну освіту.

Ігор Михайлишин після участі в Революції Гідності вирушив на схід захищати державу. Встиг побувати в різних  гарячих точках Луганщини і Донеччини. У книзі "Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону "Донбас" змальовує свій бойовий шлях і згадує побратимів.

"Я пам'ятаю багатьох своїх друзів, які загинули. Як вони жартували, як вони говорили, як вони себе в певних ситуаціях поводили, але зараз їх немає. І я намагався якось, щоб вони отримали друге життя хоча б на папері. Щоб вони не були звичайним прізвищем і позивним в списку загиблих", - ділиться автор книги.

Антон Боєв також служив у батальйоні "Донбас". Він вже прочитав книгу свого побратима.

"До моментів, де були трагічні якісь сцени я не дійшов, тому поки що мені весело і цікаво згадувати те, що відбувалося, в тому самому Артемівську. Тому що всі ми разом росли, як батальйон. Це найкращі спогади. І мені дуже подобається пережити їх ще раз", - зізнається побратим Ігоря Михайлишина.

Назва книги співзвучна з однойменним твором угорського композитора Ференца Ліста "Танець смерті". Для Ігоря ця назва символізує війну, боротьбу добра і зла. Музикою автор захоплюється з дитинства, його позивний – "Піаніст", досконало опанував фортепіано. На піаніно грав на Майдані, у зоні бойових дій і навіть у полоні, де перебував 119 днів. Його схопили, коли з підрозділом виходив з Іловайська.

"В полоні так, це було в місті Іловайськ. Нас туди відправили відбудовувати місто. І там була музична школа. Там також появилась можливість, можна було налаштовувати ті інструменти. І відповідно бути ближче з інструментом", - пригадує Ігор.

Після повернення з полону Ігор продовжив військову службу у Збройних силах України. А після завершення контракту вступив до Київського інституту музики імені Глієра. Адже ще в катівнях терористів зрозумів, що музика - це саме та справа, якою хотів би займатися.

Свою книгу, а також музичний виступ Ігор Михайлишин презентував у межах благодійного проекту "На шапку". Він діє в Івано-Франківську вже другий рік та збирає кошти на потреби онкогематологічного відділення обласної дитячої клінічної лікарні.

Ольга Рега, Андрій Гаргара, "5 канал"

Попередній матеріал
Елітні котеджі для вусатих: як школярі готують бездомних котів до зимування – сюжет
Наступний матеріал
Миколаївщина провела в останню путь морпіха Миколу Обуховського
Loading...

На "Ігри нескорених" від України поїде 20 ветеранів: розлого про те, як обирали переможців

Обличчя українських нескорених: відкриття фіналу відбору на Invictus Games-2020 у фото

У Києві стартував фінал відбору на Invictus Games: учасники змагань у передчутті – включення

"Досі не вважають нас чимось серйозним": ветеран АТО прокоментував новоутворене міністерство

Уже другий день ветерани АТО протестують проти свавілля водія маршрутки – подробиці

Накипіло хамство водія: ветерани перекривали рух маршруток у напрямку Чернігова – обіцяють повторити