5 канал

"Щоб люди дізналися, як ми живемо": фільм про хлопчика з Донбасу за участі головних героїв показали у США

Після кіносеансу онук разом із бабусею розповіли про своє життя біля лінії розмежування та власне сприйняття кінокартини

Документальний фільм про хлопчика з Донбасу "Віддалений гавкіт собак" показали у Нью-Йорку.

Стрічка, яка розповідає про життя української родини біля лінії розмежування, увійшла до шорт-листа Оскара.

На прем'єру фільму до Нью-Йорку приїхали його автори. Після презентації вони розповіли глядачам про процес творення стрічки.

"Ми говорили з багатьма дітьми. Я ставив усім останнє запитання – що вони відчували, коли боялися. І кілька дітей змогли змалювати це відчуття. Хлопчик вагався лише мить. Тоді він подивився на мене своїми дивовижно блакитними очима. І сказав: коли починають стріляти – це ніби невидима рука, яка тягнеться до мого серця і хапає його. З кожним вибухом ця рука стискається сильніше, поки моє серце не стане маленьким і холодним. Хлопчик трохи засміявся, і я зрозумів – він саме той, кого я шукав", – пригадав режисер фільму Сімон Леренг Вільмонт.

На перший показ фільму "Віддалений гавкіт собак" до Нью-Йорка приїхали й головні герої фільму – 12-річний Олег із бабусею Олександрою Миколаївною. Вони охоче фотографувалися з глядачами та роздавали автографи.

"Ми дуже раді, що Олег і його бабуся зараз тут. Я запросила їх до Нью-Йорка, тому що просто хотіла побути з ними знову. Я відчула, що вони повинні побувати в цій пригоді, коли фільм вийде в різних країнах", – пояснила продюсер стрічки Моніка Гельстром.

Після кіносеансу онук разом із бабусею розповіли про своє життя біля лінії розмежування та власне сприйняття кінокартини.

"Хотілося б, щоб люди дізналися про те, як ми живемо. Бо дуже багато людей не вірять і не розуміють, в яких умовах ми перебуваємо", – поділилася Олександра Миколаївна.

"Ми боїмося, що в будь-яку хвилину може початися сильний обстріл. Що, не дай Боже, потрапить снаряд до нас в будинок. Було таке, що потрапив снаряд в дім, неподалік від нас, і людина загинула від уламків", – поділився головний герой фільму Олег.

Загалом на престижну кіно-премію цьогоріч претендують 15 документальних фільмів. Усі їх вперше за історію Оскара покажуть у кінотеатрах 13 великих міст США. Окрім Нью-Йорка, це Чикаго, Вашингтон, Лос-Анджелес та Сан-Франциско. Покази розпочалися наприкінці минулого року і триватимуть до 21 січня.

Попередній матеріал
"Голос з небес": у Херсоні лунав Дзвін пам'яті за загиблими українськими воїнами
Наступний матеріал
Перевірка колекцій Києво-Печерської лаври: зникли цінні речі

Кінопідсумки: у США обрали переможців "Золотого глобусу"

Королівське золото і барокові штанці: ТОП-5 неперевершених образів від Емілі Блант – ФОТО

Велелюбний пітбуль став нянькою для кошенят – фото

Проблема "стіни Трампа": скільки ще у США триватиме масштабний "шатдаун"

Українські військові спільно зі США протестували нову вогнепальну зброю – фото

Створили ліки, які можуть зупинити втрату пам'яті при хворобі Альцгеймера