5 канал

"У них була зброя, в нас – бажання вистояти": про що розповідає документальна стрічка "Герої українського Донбасу"

Автори фільму кажуть, що герої спротиву своїми розповідями розвіюють міф проте, що в Україні йде громадянська війна

У Києві презентували документально-телевізійний цикл "Герої українського Донбасу". Це розповіді про добровольців, волонтерів, капеланів і політв’язнів, які першими почали чинити спротив російському наступу. Як пройшла прем’єра вітчизняної документальної стрічки – розкаже Мирослав Солонар.

Релігієзнавець Ігор Козловський більш як два роки пробув у полоні бойовиків "ДНР", де пережив чимало тортур. Взяти участь у стрічці погодився не одразу, але каже, має бути розголос щодо злочинів, які Росія скоїла на Донбасі.

"Треба було виговоритися. Вони взяли в руки зброю. В них в руках була зброя. А ув нас не було нічого. В нас було тільки наше бажання вистояти і зупинити все це", – пригадує колишній бранець.

Історія захоплення і звільнення з полону бойовиків Ігоря Козловського є однією із п’яти серій документально-телевізійного циклу "Герої українського Донбасу".

У документальній стрічці автори показують й інших героїв спротиву: капелана Геннадія Мохненка, розвідника та добровольця Руслана Пустовойта, а також історію волонтера і Народного героя України Лілії Української, котра під час бойових дій у своєму рідному Маріуполі допомагала українському війську.

"Я завжди вважала Маріуполь українським містом. Я вважаю, що в нас дуже багато патріотів у нашому місті. Але на початку дуже багато боялися, та особливо, коли місто було захоплене, але ми почали допомагати українцям військовим ще при захопленому місті", – пригадує волонтерка Лілія Болбат (Українська).

Автори фільму кажуть, що герої спротиву своїми розповідями розвіюють міф проте, що в Україні йде громадянська війна.

"Цей спротив почався практично з першого березня, від коли Росія запустила проект Новоросія. Та і Українська Донеччина та Луганщина відповіли масовим спротивом. Спочатку це були громадянські, релігійні та культурні спротиви. А потім він переріс у військовий спротив – партизанщину та добровольчий рух", – пояснює керівник аналітичного центру "Фабрика думки "Донбас" Дмитро Ткаченко.

Вхід для кожного глядача – безкоштовний. Кожна серія документальної стрічки триває в середньому 15 хвилин. Після прем’єри – глядачі у захваті.

У планах авторів документальної стрічки показати вже в наступному році "Герої українського Донбасу" діаспорі в Сполучених Штатах Америки та Канаді. А згодом відзняти ще 17 серій.

Мирослав Солонар, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Церемонія запуску Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС – відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео

Кевін знову залишився сам удома: різдвяний ролик з 38-річним Калкіним від Google розчулив мережу

Суд покарав терориста, який воював на боці "ЛНР" біля Світлодарки

Розвідка звітує про знищення бійцями ООС 8-х терористів

Доба на передовій: під удар терористів потрапили житлові будинки Золотого-4

Доба в ООС: про ситуацію на Донбасі звітують у Міноборони – відео

Окупанти хотіли підірвати водопровід "Сіверський Донець – Донбас": що відомо