проблема 'стіни Трампа'
проблема 'стіни Трампа' 5 канал

Проблема "стіни Трампа": скільки ще у США триватиме масштабний "шатдаун"

На кордоні з Мексикою рішення американської влади чекають десятки тисяч мігрантів із Південної Америки, які покинули батьківщину в пошуках кращого життя

Понад $5,7 млрд вимагає президент США Дональд Трамп на будівництво стіни від мігрантів на кордоні з Мексикою. Таке рішення виправдовує необхідністю захисту від нелегалів. Утім, виділення коштів від Конгресу гальмує Демократична партія. Вони мають більшість у Палаті представників і виступають проти будівництва стіни, бо вважають це порушенням демократичних прав і свобод. Через міграційний конфлікт у Сполучених Штатах вже 18 днів поспіль не працює частина держустанов і не виплачують зарплати.

На мексикансько-американському кордоні завмерли від очікування. Сотні мігрантів перед екранами телевізорів слухають звернення президента США щодо статусу біженців із Південної Америки. Утім, слова Дональда Трампа неабияк розчарували людей.

Чільник Сполучених Штатів називає латиноамериканських мігрантів криміналітетом. Щоб захистити кордони, вимагає $5,7 млрд на побудову стіни. Саме це питання стало каменем спотикання в Конгресі та спричинило так званий "шатдаун" – один з найбільших за всію історію США. Із кінця грудня у країні не працює частина держустанов, службовцям не виплачують зарплат. Американський президент у всьому звинувачує демократів і закликає припинити кризу.

"Америка з пошаною вітає мільйони законних мігрантів, які збагачують нашу націю. Але від нелегалів ми страждаємо. Через них стримуються державні ресурси, знижується кількість робочих місць і заробітна платня. Чи не щодня від героїну помирають по 300 наших громадян. Майже 90% наркотиків надходить саме звідти, з південного кордону. Демократи в Конгресі відмовляються визнавати цю кризу", – наголошує він.

Демократи ж – обурені заявами Трампа. Кажуть, що побудова стіни від мігрантів поставить під сумнів основоположні права та свободи у США. Методи правління чинного президента називають істеричними.

"Сумно чути те, що лунало з вуст президента Трампа під час цього безглуздого "шатдауну". Періоду, повного дезінформації та злоби. Президент обрав страх. Ми ж хочемо мати справу з фактами. Пан Трамп вирішив тримати в заручниках критично важливі медичні та безпекові служби, залишити без виплат понад 800 тис. працівників. Жінки та діти на кордоні не є загрозою нашій безпеці. Це лише гуманітарний виклик, який жорстока і непродуктивна політика президента лише поглибила", – вважає речниця Палати представників Ненсі Пелосі.

Із зверненням також виступив представник демократів Чак Шумер: "Дорогі американці, президент США не зміг змусити Мексику заплатити за цю непотрібну стіну. І тепер він не може змусити зробити це Конгрес і громадян. Американська демократія не працює таким чином. Ми не керуємо з істерією. Жоден президент не повинен бити по столу і ставити свої вимоги з ультиматумом, що уряд закриють. Це завдає шкоди мільйонам американців. Наша пропозиція: пане президенте, відкрийте уряд, щоб ми могли працювати і подолати розбіжності щодо безпеки кордонів".

Не підтримують ініціативи Трампа і частина американців. Кажуть – Сполучені Штати завжди були мультикультурною нацією.

Чи дійдуть згоди демократи та республіканці в цьому питанні – стане відомо після перемов у Білому домі. Саме там зберуться лідери Конгресу, щоб нарешті покінчити із "шатдауном". Тим часом на кордоні зі США на рішення американської влади чекають десятки тисяч мігрантів. Батьківщину вони покинули більше місяця тому, тікаючи від злиднів.

Оксана Ткаченко, "5 канал"

Попередній матеріал
Нефьодов про результати малої приватизації: "У Львові об'єкт продали дорожче, ніж на Мангеттені"
Наступний матеріал
"Це специфіка їхнього народу": українець, якому загрожувала страта в Ірані, повернувся на батьківщину – включення

Трамп: США більше не будуть світовим жандармом

"Українці чекали десятиліттями": Конгрес США ухвалив одразу три важливі резолюції

16 осіб із передвиборчої команди Трампа мали зв'язки з РФ – ЗМІ

Українські військові спільно зі США протестували нову вогнепальну зброю – фото

Створили ліки, які можуть зупинити втрату пам'яті при хворобі Альцгеймера

Політтехнолог Трампа Манафорт обговорював Україну з російським розвідником