'Донбас' Сергія Лозниці
'Донбас' Сергія Лозниці Festival de Cannes

Номінант на премію "Оскар": у Києві відбувся прем'єрний показ стрічки "Донбас"

Своєрідний альманах із 13 історій про життя на окупованому сході вже оцінили на Канському кінофестивалі – відзначили режисуру Сергія Лозниці

Прем'єрний показ стрічки "Донбас", номінанта на премію "Оскар" від України, показали в одному зі столичних кінотеатрів. На перегляд запросили активістів, а також звичайних глядачів. На прем'єрі була і кореспондент "5 каналу".

Життя пересічних людей, які за долею обставин опинилися у самий розпал бойових дій на Донбасі. Глядачі сприймають історії особисто. Зокрема, – Тетяна. Вона мешкала на Луганщині аж до так званого "референдуму". Тоді – у 2014-му – вимушена була переїхати на безпечну територію, підконтрольну Україні.

Зізнається: "Десь, напевно, боляче побачити цей фільм, тому що я знаю не з чуток, що відбувається там. І в якійсь мірі я рада, що Лозниця екранізує та переносить реальні історії. Саме епізоди того, що відбувається на окупованій території, аби люди в Україні, за межами України, побачили, що там відбувається".

Про автентичність 13 історій каже і сам режисер Сергій Лозниця.

Зізнається – вразився кількома реальними відеороликами з YouTube, відзнятими на Донбасі у 2014-15 роках: "Вони лягли в основу сценарію. Я переписав якісь з епізодів, якимось епізодами додав фінал. Присутній елемент фарсу і абсурду, такого карнавалу, гротеску. І це, з одного боку, смішно, а з іншого боку – трагічно".

Трагічністю пройнялася і одна з акторок. Олена Рєпіна грає роль бабусі, маленький онук якої підірвався на розтяжці. І вона, актриса, через те, що саме має онуків, підтримує свою героїню. Співчуває жінці, яка втратила найдорожче.

І попри все, актриса закликає глядача до розуміння: "Нам усім треба заглянути в себе, як у дзеркало, щоб зрозуміти, що люди роз'єдналися. На всі боки. Це трагедія".

Роль одного з антагоністів зіграв Сергій Сміян. Має образ російського полковника без розпізнавальних знаків. І це, каже, цілком реальна фігура з Донбасу.

Наголошує: "Це не екшен, це не бойовик. Тут треба думати, розумієте. І хоча здається, що там буде багато смішного, і люди сміятимуться, але це сміх крізь сльози".

З 18-го жовтня стрічку "Донбас" можна побачити у кінотеатрах. Фільм вже оцінили на Канському кінофестивалі, там його відзначили за найкращу режисуру. Стрічка зможе поборотися і за "Оскар" у номінації "Найкращий фільм іноземною мовою", якщо увійде до короткого списку конкурсу.

Анна Брикова, Михайло Третяк, "5 канал"

Венеціанський кінофестиваль 2018: як зіркові гості вражали на червоній доріжці

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Балуха збираються етапувати у Керченську колонію – Чийгоз
Наступний матеріал
ВР передала Андріївську церкву в користування Вселенському Патріархату – Парубій зняв застороги

У Києві презентують кінострічку Лозниці "Донбас"

"Це наш загальний біль": у Дніпрі презентували фільм про полонених і зниклих безвісти воїнів

"Вона збурювала людські серця": на Байковому кладовищі поховали Неонілу Крюкову

В Одесі через приватизацію місцевої кіностудії зчинився скандал: чого вимагають працівники фабрики фільмів

"ЗА ЧАЙ.COM": засновниця кінотеатру "Жовтень" Людмила Горделадзе в ефірі "5 каналу"

Кров стигне в жилах: топ-10 фільмів жахів на основі реальних подій