Андріївська церква
Андріївська церква Depositphotos

ВР передала Андріївську церкву в користування Вселенському Патріархату – Парубій зняв застороги

Андріївська церква залишатиметься у власності держави Україна

Верховна Рада передала Андріївську церкву Вселенському Патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній і процесій. Проект Закону про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська" на голосуванні 18 жовтня підтримали 235 народних обранців, інформує "5 канал".

За прогнозами, в Андріївській церкві мають зробити резиденцію – ставропігію – для Вселенського Патріарха, що про неї зазначено в комюніке Святійшого Синоду Константинопольської церкви.

ОНОВЛЕННЯ. При цьому Андріївська церква хоч і передана у постійне користування Вселенському Патріархату, все ж залишатиметься у власності держави Україна. На цьому акцентував Голова Верховної Ради Андрій Парубій під час засідання парламенту у четвер, повідомляє "Укрінформ"

"Хотів би зняти певні застороги. Ухвалення цього закону є історичною подією. Сьогодні своїм рішенням Верховна Рада відновлює Ставропігію Вселенського Патріарха у Києві, яка виконуватиме роль резиденції Всесвятійшого Патріарха Варфоломія, і представництвом Вселенської Константинопольської Церкви стане Андріївський храм на Андріївському узвозі в Києві. Той, хто каже, що ми віддаємо Вселенській Патріархії нашу державну власність, він або говорить неправду, або просто повторює московські фейки. Андріївська церква залишається у власності держави – підкреслюю це. Ми відновлюємо історичну справедливість і повертаємо Ставропігію Церкви – Матері – Вселенської Патріархії у Києві. Тут немає жодного міжцерковного конфлікту", – наголосив Парубій. 

За його словами, цю ініціативу підтримали всі ієрархи Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви і навіть частина єпископів Московського Патріархату в Україні, які підтримують створення Єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши Єдину Помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем Єдиної Помісної Автокефальної УПЦ Томосу як документа.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

Попередній матеріал
Номінант на премію "Оскар": у Києві відбувся прем'єрний показ стрічки "Донбас"
Наступний матеріал
Знести не можна залишити: АТОвці третій рік вимагають демонтувати пам'ятник генералу СРСР

Порошенко щодо розриву відносин РПЦ із Константинополем: Це підтверджує, що Україна на правильному шляху

Брифінг Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета – відео

Синод завершено: Вселенський Патріархат зробив офіційну заяву

Вселенський Патріархат визнав незаконною анексію Київської Митрополії російською церквою – Зоря

УПЦ КП спростовує фейк про "відкладення Томосу"

Євстратій Зоря розповів, який вигляд матиме томос і хто саме його отримає