Зйомки фільму про Іловайськ
Зйомки фільму про Іловайськ 5 канал

Амбітний фільм про Іловайські події: яким був перший знімальний день

У зйомках братимуть участь близько сотні осіб. Окрім професійних акторів, це і 20 добровольців батальйону "Донбас"

Під Києвом розпочалися зйомки художнього фільму про Іловайські події 2014 року. В його основу покладена історія добровольчого батальйону "Донбас". У стрічці знімаються як професійні актори, так і безпосередні учасники операції.

Перший знімальний день розпочали за кінотрадицією – розбили тарілку. В сюжет кінокартини лягли спогади про Іловайські події ветерана батальйону "Донбас" Тараса Костанчука. Поранений у голову, разом з побратимом, він залишився в оточенні в центрі міста. Вижити допомогли місцеві.

Згадує: "Це при тому, що вони відверто казали, що навесні вони виходили на мітинги проти укро-фашистів… Але тут вони побачили командира групи, побачили бійця укро-фашистів та їм в голову не прийшло нас здати, як вони казали "отим ДНРівцям", які б нас розстріляли".

У стрічці Тарас Костанчук грає самого себе, адже характерного героя знімальній групі знайти не вдалося: "Вони попросили мене. Три дні я ходив на кастинги й обігрував сцену. Сказали, що якщо я не буду грати, а проживу ще раз ті події, то нічого зіпсую. І все буде добре".

Разом зі своїм командиром вживається в роль і Андрій Погорелов за позивним "Лєший". Перед зйомкою запевняє – не хвилюється. Навіть попри те, що востаннє грав лише у шкільній п'єсі: "А що там слова. З автоматом і в атаку. Там особливо не балакали, тільки лаялися сильно".

У зйомках братимуть участь близько сотні осіб. Окрім професійних акторів, це 20 добровольців батальйону "Донбас".

"Вони неймовірні, в них дуже все щиро. Усі із задоволенням прийшли. Прийшли у формах, прийшли красиві, в гарному настрої. Ніхто камери не боїться, тому їх можна в кадр запускати і будемо мати велике задоволення, я думаю", – запевняє кастинг-директор фільму Оксана Маснюк.

Серед консультантів – так само безпосередні учасники подій в Іловайську. У перший день фільмують декілька сцен із позицій бойовиків. Поле за 30 км від Києва обрали не випадково. Соняхи, кажуть учасники подій, – це один із символів Іловайської трагедії.

"Навколо Іловайська, і коли виїжджали теж – соняшники всюди. Тому ось ця ось картина... так, вона знайома. Досить таки затискає, якщо чесно", – зізнається доброволець батальйону "Донбас" (2014) Павло "Хоттаб".

Режисер фільму Іван Тимченко переконаний, що кіно, засноване на реальних подіях, потрібно знімати по гарячих слідах: "Мені здається, що перші ці враження, вони найяскравіші. Далі вже з'являється історія і вона менш щира та правдива… Буде "зелений коридор", буде котел, будуть бої за Іловайськ, за інші населені пункти".

Зйомки триватимуть до кінця жовтня, в різних регіонах України. А прем'єрний показ запланований наступного року до п'ятих роковин трагедії під Іловайськом.

Евеліна Михайленко, Юрій Усік, "5 канал"

Перші кадри зі зйомок українського екшену "Захар Беркут"

зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
Зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/
зйомки фільму 'Захар Беркут'
/

Попередній матеріал
Пенсіонери-переселенці лишилися без житла – Тука пояснив, де вони мешкають
Наступний матеріал
"БлогПост": про доктора Комаровського та його мрії порибалити з Путіним
Loading...

Ахтем Сеітаблаєв зіграє у фільмі "Захар Беркут" – відомо кого

Шокуюче та абсурдне кіно: топ-6 фільмів Стенлі Кубрика, які варто подивитися кожному

Подолати депресію: топ-7 комедій, які варто подивитися кожному

"БлогПост": про доктора Комаровського та його мрії порибалити з Путіним

Сцени з Медведчуком не виріжуть із фільму про Стуса – голова "Держкіно"

Топ-25 найкращих романтичних комедій за всю історію кіно