Коронавірус: Україна забороняє авіаподорожі
Коронавірус: Україна забороняє авіаподорожі Depositphotos

Що робити, якщо подорож заброньовано наперед: як працюють турфірми у період пандемії коронавірусу

Читайте по-русски
Роботи в українських туристичних компаній багато – передусім із заявками щодо турів, які були скасовано

Туристичні компанії в Україні переважно не припиняють своєї роботи. Про це "5 каналу" розповіла туристичний агент Яна Школьна. За її словами, роботи ще багато - передусім із заявками щодо турів, які були скасовано.

"Туроператори працюють у стабільному режимі, адже в них багато заявок, з якими потрібно владнати всі проблеми", – зазначає співрозмовниця.

Що робити з турами, які припали на період карантину – з 16 березня по 3 квітня 2020

"Зважаючи на заходи, що вживаються державою для запобігання розповсюдження вірусу, туристичні оператори пропонують всім своїм туристам, які планували подорож під час заборони авіасполучення, а саме з 16 березня по 3 квітня 2020 року, змінити дати, а при бажанні й країну та/або інші параметри турів у рамках чинних договорів та за наявності турів. У разі прийняття рішення про ануляцію туру – туроператори діють у рамках наявного договору, але кожен випадок розглядають окремо", – каже Яна Школьна.

Тури, що заплановані з 4 квітня 2020 року

"Ануляція подібних турів зараз – згідно діючих умов туристичного договору. Можу сказати напевне, що кошти туристів у 100% вартості повертатися туроператорами не будуть", – стверджує турагент.

Ситуація в галузі: кризу переживуть не всі компанії

Розпитали ми і про те, чи вдалися роботодавці до скорочення штату співробітників і як зараз налагоджена робота турфірм.

"Нині більшість туркомпаній працюють у карантинному режимі, тобто дистанційно, оплачуючи працівникам зарплатню 50 на 50%. Компанії меншого розміру і з меншими можливостями пропонують працівникам відпустку за власний рахунок. І є третя група компаній, які мають дуже великі проблеми з фінансами – вони скорочують штат", – зазначає туристичний агент.

При цьому фінансової допомоги від держави туроператори наразі не отримали. Однак сподіваються, що податкові канікули поліпшать ситуацію. Втім, за словами нашої співрозмовниці, кризу переживуть не всі компанії.

"Коли сталася трагедія з літаком МАУ, багато туристів ще довго боялися літали. Через кілька тижнів усе більш-менш заспокоїлось, тож розпочали бронювати тури вже з альтернативними польотами (тобто не через Ірак та Іран), але туристичний бізнес знову спіткали невдачі. Зі спалахом епідемії Covid-19 наші напрямки польотів розпочали зменшуватися. Спочатку закрився Китай, потім Європа, зокрема Італія, і це був повний хаос...Туристична галузь матиме масштабні збитки, адже це колосальні втрати з фінансової сторони. Бронювання турів туристами припиняється на невизначений час – до повного "одужання" всіх заражених країн.

Багато туркомпаній, звісно, закриються або ж заморозять свій бізнес, адже не буде чим платити за оренду, охорону офісів, рекламу, комуналку; не буде з чого сплачувати зарплату працівникам, тому виживуть фінансово стійкі компанії, які заздалегідь мали запас грошей, ще до економічного кризи, яка 100% буде після такої епідемії".

Нагадаємо, з 24 березня Україна забороняє всі туристичні авіаподорожі. За рішенням уряду, з 24 березня в Україні працюватиме лише один Міжнародний аеропорт "Бориспіль".

Тим часом Міністерство закордонних справ України закликає громадян, які досі перебувають за кордоном, повернутися в Україну до 27 березня включно. Це пов'язано з тим, що дедалі більше країн запроваджують суворіші карантинні заходи, щоб запобігти поширенню коронавірусу.

Марія Бєляєва, "5 канал"

 

 

 

Попередній матеріал
Милованов запропонував стягнути гроші з Коломойського, аби підтримати людей і бізнес на карантині
Наступний матеріал
Новим епіцентром коронавірусу можуть стати США – ВООЗ
Loading...