260 тисяч доларів хабара за викуп державного судна вимагали радник гендиректора судноплавної компанії "Українське Дунайське пароплавство" та представник Першої української міжрегіональної товарної біржі. Про це повідомляє прес-служба МВС.
Як стало відомо, Мінінфраструктури виставило на продаж теплохід "Николай Савицкий" 1988 року. Ринкова вартість судна сягає 700 тисяч доларів. Усі процедури з продажу організовували ПАТ "Українське Дунайське пароплавство" та Перша Українська міжрегіональна товарна біржа. Однак замість аукціону представники компаній вигадали злочинну схему з продажу держмайна.
"Радник Генерального директора ПАТ "Українське Дунайське пароплавство" та представник Першої Української міжрегіональної товарної біржі запропонували зацікавленій особі придбати судно за вигідною ціною, шляхом впливу на посадових осіб відомства, але за це потенційний покупець повинен був заплатити особисто їм 260 тисяч доларів США", – повідомили в МВС.
Спершу для організації оборудки зловмисники створили умови, за якими неможливо було провести аукціон за стартовою ціною. Внаслідок цього початкову вартість було знижено на 30%, крім того покупець отримав змогу викупити теплохід без проведення аукціону. Фігуранти справи поставили лише одну умову: кошти за теплохід покупець мав залишити у визначеному ними пункті обміну валют.
У п’ятницю, 7 грудня, в одному з ресторанів міста Дніпро правоохоронці затримали правопорушників під час одержання хабара. У пункті обміну валют було залишено кошти – 100 тисяч доларів.
Наразі радник гендиректора "Українського Дунайського пароплавства" та представник Першої української міжрегіональної товарної біржі затримані. Кваліфікація події – ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) КК України.
Дивіться також фотогалерею:
"Боротьба за живучість": у Навчальному центрі ВМС ЗСУ запрацював унікальний тренажер – ФОТО









