"Серед живих і мертвих": історія бійця, який за невідомих обставин загинув під Іловайськом

5 канал
До річниці Іловайської трагедії "5 канал" продовжує спецпроект. Щодня ми розповідатимемо вам історії очевидців тих подій – бійців різних підрозділів, що пройшли пекло Іловайського оточення

Сьогодні ми розкажемо історію про мати, яка шукала свого сина півтора року серед живих і серед мертвих.

Боєць 51-ї бригади Олександр Лобжин зник безвісти під час боїв за Іловайськ. Його мати Алла Лобжина півтора року сподівалася на диво, але сина знайшла похованого як невідомого солдата – у Дніпрі. Досі мати не знає, як саме помер її син. І досі Олександр Лобжин не отримав нагороду посмертно.

Дитячі фотографії, берет, український стяг, шкільна золота медаль та спогади. Нині це все, що залишилося у матері від сина. Йому було лише 24 роки.

"Він був такий принциповий, відповідальний, патріот своєї країни. Вже після того, як пройшов час, військовий комісар говорить "ви знаєте, що було чотири хлопчика таких – офіцерів, нам потрібен був один". Коли інші говорили про вагітних дружин, весілля, Саша сказав "навчене, я піду, давайте я", – каже мати Алла.

Загиблий в Іловайському оточенні
Загиблий в Іловайському оточенні5 канал

Спершу Олександр Лобжин був зв'язківцем. Після того як його машину розбило снарядами, став розвідником. Про це розповіли матері після зникнення сина. Згадували – він завжди стіною стояв за своїх солдатів, воював під Волновахою, Рубіжним, Лисичанськом.

Аж потім потрапив до Іловайського оточення в село Дзеркальне. Відтоді про нього не було жодної звістки: ані серед живих, ані серед мертвих Олександр не значився.

"Ми здавали ДНК-експертизу. Невідомий солдат, лежить на Краснопільському кладовищі. Це Лобжин Олександр Володимирович. Так вийшло, хоч ми й не хотіли, щоб то був Саша, але то був Саша", – пригадує матір.

5 канал

Поки Алла шукала сина, їй раз-по-раз телефонували шахраї та вимагали гроші в обмін на Сашка, навіть погрожували. Жодного з них поліція не знайшла. Жінка прискіпливо збирала інформацію про останні дні сина, втім, як саме загинув Сашко – дізнатися не вдалося. Одні кажуть, що його вбив снайпер пострілом у голову, інші дотримуються протилежної версії.

Кажуть, що Сашка поранили в руку і в ногу і залишили стікати кров'ю у посадці.

Півтора року Алла Лобжина шукала сина. Нині ще півтора – оббиває пороги, щоб його нагородили посмертно. Втім, досі не отримала жодної відповіді.

У Міністерстві оборони та Генеральному штабі Збройних сил "5 каналу" телефоном повідомили – у наявних у них списках на нагородження ім'я Олександра Лобжина не значиться. Пам'ять про сина нині - сенс життя матері.

"Я теж думала, що я цього не переживу. Я завжди з ним спілкуюся. Чого я ще живу? Я хочу, щоб про мого сина, про мого героя дізналося якомога більше людей. Він не ховався, він не відкуплявся. Він любив Україну", – наголошує Алла Лобжина.

Євгенія Подобна, Олександр Фенько, "5 канал"

Уже завтра, у завершальній серії спецпроекту "Іловайськ", дивіться історію жінки-добровольця, яка вийшла з Іловайського оточення, потрапила в полон до росіян та була засуджена бойовиками до розстрілу.
Жінка-боєць, що пройшла Іловайське пекло і досі служить у Збройних силах - Людмила Калініна - завтра у "Часі новин".

Багато квітів і лампадок: У Києві вшанували загиблих під Іловайськом бійців АТО – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Йшли випаленими полями, по зірках": історія героїв, що підбили ворожі танки та вийшли з Іловайська
Наступний матеріал
Відповідь на гібридну війну: "Укроборонпром" показав нову українську зброю
Loading...