"Йшли випаленими полями, по зірках": історія героїв, що підбили ворожі танки та вийшли з Іловайська

5 канал
До річниці Іловайської трагедії "5 канал" продовжує спецпроект. Щодня ми розповідатимемо вам історії очевидців тих подій – бійців різних підрозділів, що пройшли пекло Іловайського оточення

У сьогоднішній серії - історія бійців батальйону "Донбас". Їм запропонували здатися в полон - натомість герої вийшли з оточення, підбивши два ворожі танки та два російські броньовики. 

Одним із цих бійців був Олександр Федорченко. З автоматом він пішов захоплювати бойову машину десанту з трьома російськими військовими на борту, і захопив. Історія мужності та військової звитяги – далі у сюжеті:

Олександр Федорченко із позивним "Брест" у Іловайське оточення потрапив у складі батальйону "Донбас". Тримав оборону у тій самій школі, що ледь не цілодобово обстрілювалася бойовиками. Виходив разом із другом - нині покійним Героєм України Євгеном Тельновим - позивний "Усач". При цьому їм удалося неможливе - підбити одразу два російських танки.

"По одному з танків Євген провів постріл, почали бігти, тому що зрозуміли, що він зараз дасть відповідь – і від нас вологого місця не лишиться. Коли пройшло 2-3 хвилини, я підійшов до цього танка і побачив, що другий танк виповзає. І Євген з Толею Горбенко на цей танк Т-72 вибігли. Ми його підбили", - розповідає "Брест".

Менш, ніж за півгодини вони побачили ворожу бронетехніку, яка, об'їхавши бійців із тилу, відкрила по них вогонь. "Брест" і "Усач" вирішують підбити і її, попри те, що зброї, здатної вражати бронетехніку, в них майже не було.

"Підходимо туди, а там не одна бронемашина стоїть, а дві. А у нас один гранатомет та у мене - автомат. Ми домовилися, що Євген вражає БМД, яке у закриитому положенні. А там, у другому, хлопці сиділи "на курорті". Я по ним відкрив вогонь з автомата, а Женя з першого пострілу підбив другий БМД", - каже Олександр Федорченко.

5 канал

"Брест" почав бій одразу з трьома російськими десантниками - одного вбив, іншого поранив, третій утік. Однак забрати відбиту у них техніку не вдалося, бо вона не завелася. Пораненому полоненому надали допомогу, а машину - підірвали.

Далі побратими відмовилися здаватись у полон росіянам та почали виходити з оточення. Вже затемна "Брест" випадково зайшов на російську базу. Попри пізнавальні знаки бійця "Донбасу", йому дивом удалося пройти через ворога і дістатися тилу.

"Бувало кукурудзою, бувало випаленими полями йшли. Вночі намагалися йти по центру поля. Я вийшов у Новозар'ївці – це чотири кілометри від Комсомольського. Це теж диво, рука Божа, бо без карти, без навігаторів, без нічого – по зірках вибирався", - пригадує військовий.

Після Іловайська побратими воювали неподалік Маріуполя. У лютому 2015 року вони натрапили на засідку бойовиків у Широкиному. Під час бою Олександр Федорченко був поранений, а Євген Тельнов загинув, врятувавши життя одного з бійців батальйону "Донбас".

Євгенія Подобна, Олександр Фенько, "5 канал"

Уже завтра, у наступній серії спецпроекту "Іловайськ" - історія жінки, яка півтора роки шукала свого зниклого безвісти сина - бійця 51 бригади Олександра Лобжина. Через що їй довелося пройти, аби повернути сина додому - завтра у "Часі новин".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Багато квітів і лампадок: У Києві вшанували загиблих під Іловайськом бійців АТО – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Евакуація 200": ті, що бачили пекло після Іловайської трагедії
Наступний матеріал
"Серед живих і мертвих": історія бійця, який за невідомих обставин загинув під Іловайськом
Loading...