Туристи
Туристи 5 канал

Самоізоляція невакцинованих після подорожі: як на ініціативу уряду реагують експерти та мандрівники

Читайте по-русски
Запровадивши обов'язкову ізоляцію, Україна фактично закриється для іноземних туристів

Їдете у відпустку за кордон? Уряд приготував для вас сюрприз. Після відпочинку доведеться посидіти вдома на ізоляції.

"За словами Віктора Ляшка, пропонується, що всі невакциновані особи, які приїжджатимуть до України, повинні будуть пройти 14 днів самоізоляції, або сім днів, якщо після цього терміну отримають негативний ПЛР-тест", – таке задумали у Міністерстві охорони здоров'я. А озвучив пропозицію чільник відомства на нараді у президента.

Почитати книгу, побайдикувати чи попрацювати дистанційно. Дозволити собі два тижні вдома після відпустки може далеко не кожен. І є лише єдиний документ, який звільнить від такої ізоляції.

Це міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його видають тим українцям, які щепилися двома дозами. Цього документа немає у киянки Віри. Вона ще не вакцинована. За кордон летить вже цієї неділі. Відпочиватиме в Албанії.

"Попереджайте заздалегідь, щоб можна було скоригувати або не брати відпустки. Або якось запланувати ці 7 днів чи 14. Були ж правила там – прилетів, здав тест, окей – тест негативний. Так ще нічого. А зараз сезон відпусток. І дуже багато людей їдуть з дітьми, з родинами. Що їм робити? Я собі такий принцип придумала – раніше ми платили за візи, тепер за тести. Це дешевше, тому окей", – каже мандрівниця Віра Спірідончева.

Щотижня лише до Туреччини літає три сотні чартерних літаків, повідомили в Асоціації туристичних агенцій. Пропозицію уряду про ізоляцію після повернення з-за кордону не підтримують. Натомість мають свої пропозиції.

"Якщо епідеміологічна ситуація у країні, з якої прилітає турист, краща ніж в Україні, то відповідно нема питань. Якщо гірша, то тоді треба здавати тест, проходити обсервацію. Це логічно. Робити це для всіх – це зовсім не логічно", – зауважив виконавчий директор Української асоціації туристичних агенцій Павло Григораш.

Запровадивши обов'язкову ізоляцію, Україна фактично закриється для іноземних туристів. Адже більшість закордонних мандрівників, які приїздять до нас, ще не вакциновані. Такі дані інформаційного порталу Visit Ukraine.

"Щоденно кордон України перетинає близько 10 тисяч іноземців. З них 70% – це громадяни, які приїжджають або з негативним ПЛР-тестом, або тестом на антиген. Вони просто не будуть приїжджати сюди і сидіти на ізоляції мінімум 7 днів. Середній час перебування іноземців в Україні від 2 до 5 днів. Не рахуємо туристів з арабських країн. Там може бути 5-7 днів", – розповів голова Всеукраїнської асоціації Visit Ukraine Антон Тараненко.

Зараз після повернення з-за кордону мандрівникам ізолюватися не потрібно. Але для деяких країн є обмеження. Після повернення з Португалії, Росії, Великої Британії та Індії доведеться здати тест на антиген.

Такі вимоги до цих країн, бо у них стрімко поширюється новий мутований штам Дельта. Всесвітня організація охорони здоров'я уже заявила: планета на порозі нової хвилі пандемії. А в Академії наук прогнозують різкий спалах епідемії коронавірусу в Україні.

"Стримати пандемію один якийсь крок не може, але багато різних кроків, звісно, може. І тут поєднано у цьому рішенні, якщо воно буде, декілька позицій. Це вакцинація та ізоляція. І от в сумі має бути ефект. Але якщо правильно це виконувати", – пояснює лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.

Затвердити пропозицію Міністерства охорони здоров'я ще має уряд. У середу Кабмін збирався на засідання. Жодних пропозиції щодо ізоляції невакцинованих після повернення з-за кордону публічно не обговорювали. Тому правила перетину кордонів не змінилися. Поки що.

Сергій Барбу, Євген Школьник, Ольга Сошенко, Богдан Танасійчук, "5 канал"

Читайте також: Сезон відпусток: куди пускають українців і що для цього необхідно 

Попередній матеріал
"Їх було 33, зробили як треба": Торецьк відзначає сьому річницю звільнення від російської окупації
Наступний матеріал
Одесу накрила нічна злива, затопивши низку вулиць по всьому місту – відео
Loading...

Німеччина відкриває кордони для українців від 18 липня: подробиці

Довкола світу за 44 дні: 18-річний британець встановив світовий рекорд

Посли ЄС включили Україну до списку країн, для яких скасовано обмеження на поїздки – подробиці

Вакцинація відкриває кордони: куди українці можуть подорожувати зараз та коли запустять електронні сертифікати

Австрія і Нідерланди відкрили свої кордони для вакцинованих українців

В ООН припускають, що міжнародний туризм не відновиться до 2023 року