Електронний сертифікат вакцинації
Електронний сертифікат вакцинації скріншот

Вакцинація відкриває кордони: куди українці можуть подорожувати зараз та коли запустять електронні сертифікати

Читайте по-русски
Повністю вакциновані двома дозами вже отримують документи про імунізацію

Уже 3 мільйони щеплених українців. Третина – другою дозою. Вакцинаційна кампанія в Україні пришвидшує темпи. Плани – амбітні.

"За червень провакциновано 1,5 мільйони осіб. Амбітна мета вакцинувати 70% дорослого населення до кінця року", – заявив гендиректор Центру громадського здоров'я Роман Родина.

Водночас повністю вакциновані двома дозами вже отримують документи про імунізацію. Міжнародне свідоцтво вже як тиждень є і в Бориса Хмілевського. З ним на вихідних хлопець збирається до Німеччини.

"У мене є квитки в Берлін на п'ятницю і я сподіваюся, сертифікат спрацює. Усе, що потрібно зробити, зателефонувати сімейному лікарю і попросити сертифікат", – розповів чоловік.

Роздивляємося документ. На яскраво жовтому папірці – особисті дані Бориса, дати та місце проведення вакцинації. Мокрі печатки сімейного лікаря. Зазначена і назва препарату.

"Перша доза була "Ковішилдом", а друга – південнокорейською" Астразенекою". Ми летимо втрьох, ми всі троє зробили сертифікати", – каже Борис Хмілевський.

Але вже згодом для подорожей паперовий документ не знадобиться! Якщо держава має бути у смартфоні, то і сертифікати теж. Цифрові документи впроваджують за кордоном, не відстає й Україна.

COVID-сертифікат українці отримуватимуть у застосунку "Дія". В електронному документі буде доступна вся інформація про вакцинацію людини. Але поки що сертифікат у додатку не шукайте, програму тестує Мінцифри.

Від початку липня у тестовому режимі електронні сертифікати перевірять 10 тисяч українців.

"Скористалися і зробили запит, направлений в електронну систему охорони здоров'я для отримання медичних даних", – зазначила проєктна менеджерка Міністерства цифрової трансформації Катерина Черногороненко.

Як працюватиме система? Розділ сертифікату вакцинації з'явиться в додатку "Дія". Застосунок формує електронний документ із даних про щеплення. Їх отримує від МОЗ. Далі сертифікат з'явиться поряд з усіма документами і скануватиметься через QR-код.

"Україна знаходиться на етапі оцінки Європейським Союзом нашої розробки, думаю, до кінця липня в нас вже буде розуміння щодо взаємовизнання та і взаємної сумісності", – зауважила Катерина Черногороненко.

А поки Єврокомісія перевіряє систему, за кордон, хоч і далеко не всюди, українці можуть рушити з паперовим свідоцтвом.

За 14 днів після другого щеплення наших громадян готові прийняти Угорщина, Австрія, Іспанія та ще 5 країн. Там визнають усі доступні в Україні вакцини. Можна рушити і до Німеччини, Франції та Литви. Утім щепленим китайським "Коронаваком" поки що дорога закрита. Ще 17 країн взагалі не визнають український сертифікат про вакцинацію. Серед них Італія, Чехія, Польща та Португалія.

"Перше – нашій статистиці не до кінця довіряють, по-друге, у нас дуже низький рівень вакцинації. Є деякі країни, які взагалі нічого не вимагають", – пояснює аналітик громадської організації "Європа без бар'єрів" Павло Кравчук.

Тож без тестів та вакцинації українцям нині можна подорожувати до Чорногорії, Албанії та Північної Македонії. Тест на COVID-19 дозволить в'їхати до ще десятка країн. Серед них популярні серед українців – Туреччина, Грузія, Греція.

Але є і спосіб відвідати омріяну, хоч і закриту країну. До прикладу, податися через сусідню країну, в'їзд до якої українцям дозволено. Хоча така подорож – винятково на страх та ризик туриста.

"Теоретично цілком можливо поїхати в Австрію чи якусь іншу шенгенську країну, яка визнає повністю або частково українське свідоцтво, перевірити все, і подорожувати або повітрям, або наземних шляхом, але ризики завжди є", – наголошує Павло Кравчук.

Аби Україна зрештою опинилася в білому списку Євросоюзу, нині працюють українські дипломати. Позитивний результат обіцяють незабаром. Але на заваді може стати новий різновид COVID-19, який встиг поширитися.

"Майже в 100 країнах він уже зареєстрований, загроза розповсюдження "Дельта" штаму на території України вона реальна, у нас кордони не закриті", – сказав гендиректор Центру громадського здоров'я.

Тож попри втішні цифри статистики влітку, нової хвилі захворюваності слід чекати вже восени, прогнозують медики. Але поки лік хворих знову не пішов від сотень до тисяч – ще залишається час для літньої подорожі.

Ірина Сисак, Олексій Іванченков, "5 канал"

Нагадаємо, сім країн Європейського Союзу схвалили для подорожувальників вакцину CoviShield, яка є індійською версією Vaxzevria від AstraZeneca.

Коронавірусне мистецтво: японець створює сценки із масок і туалетного паперу

Японське мистецтво
/
Японське мистецтво
Японське мистецтво
/
Японське мистецтво
Японське мистецтво
/
Японське мистецтво
Японське мистецтво
/
Японське мистецтво
Японське мистецтво
/
Японське мистецтво
Японське мистецтво
/
Японське мистецтво
Японське мистецтво
/
Японське мистецтво
Японське мистецтво
/
Японське мистецтво

Попередній матеріал
Білоруський опозиціонер Протасевич повернувся до соціальних мереж
Наступний матеріал
Рятувальники провели рейд пляжами Києва: нагадали відпочивальникам правила поведінки та порятунку на воді
Loading...

Українські туристи з Києва та ще чотирьох міст не можуть вилетіти до Туреччини – причина

ЄС із 1 липня відкриває кордони для громадян 11 країн, але не України

Найатмосферніші локації у Мармуровому морі неподалік Стамбула: чим можуть привабити Принцеві острови

Українська мова стала обов'язковою для готелів у Єгипті – міністр туризму

Уряд Італії скасував більшість карантинних обмежень – країна розпочала туристичний сезон

Здолати тисячу кілометрів з національним стягом: двоє ветеранів взяли участь у велопробігу