"Руки геть від мови"
"Руки геть від мови" 5 канал

"Руки геть від мови!": як пройшов другий день протестів під Радою – сюжет

Читайте по-русски
Спокійний мітинг переріс у сутички

Законопроєкт нардепа Максима Бужанського, який відтерміновує перехід школярів російськомовних шкіл на українську, парламентарі так і не розглянули. Через цей документ від ранку під стінами Верховної Ради проходила акція. Почалася вона із сутичок. Правоохоронці відмовилися пропускати легковик із дровами для інсталяції. Як все відбувалося, бачила кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі.

"Я вважаю, що в Україні не може бути іншої державної мови, окрім української", – каже учасник акції Ілля.

Відстояти українську для школярів прийшло близько тисячі людей. Вони вийшли на акцію під Верховну Раду через законопроєкт, який ініціював слуга народу Максим Бужанський. Документ відтерміновує перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на навчання українською. Серед учасників і Ілля. На мітинг приходить другий день поспіль. Разом із ним – мама.

"Я була все життя російськомовна, приїхала з Росії і ніколи українську не вивчала. Але мій син розмовляв українською мовою, тому що я не писала заяв, щоб його звільнили від вивчення української мови", – розповідає Людмила, учасниця акції.

"Коли я перейшла на українську – це моя сутність, це моє вираження і я значно сильнішою відчуваю і ціліснішою, коли я власне спілкуюся рідною мовою", – наголошує учасниця акції Тетяна.

Спокійний мітинг переріс у сутички. За пів години після початку учасники акції поштовхалися із правоохоронцями. Поліцейські відмовилися пропускати машину із дровами для ватри. Протестувальники обурилися.

Штовханиною та вигуками дрова відбили. Організатори розповіли: деревина потрібна для інсталяції. Її не підпалювали, обмежилися димовими шашками.

"Ватра – це громадянське суспільство. Отакий символ ми сьогодні зробили. Тому що ми можемо або горіти, або спокійно лежати мирно дровами десь там у підвалі наших будинків", – каже Катерина Чепура, співорганізаторка акції.

Після майже п'яти годин акції усміхнені люди починають розходитися. Законопроєкт народні депутати сьогодні не розглядатимуть.

Єва Ніколашвілі, Сергій Клименко та Валентин Стрєльцов,"5 канал"

Попередній матеріал
Вбивство заступника міськголови Черкас імітувало ДБР: кого називають замовником – подробиці спецоперації
Наступний матеріал
Український Вегас у законі та розплата за водіння "під мухою": "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"
Loading...

"Слуга" Гетманцев назвав "фашизмом" захист української мови – відео

Депутати, не беручись за скандальний закон Бужанського, закрили сесію – В'ятрович пояснив, що тепер буде

Другий день акції "Не чіпай мову": чому сьогодні поліція не пропускала активістів – включення

Верховна Рада заслухала звіт Кабміну – відео

"Не чіпай мову": акція протесту проти законопроєкту Бужанського під Радою – завершено

Верховна Рада розгляне постанову про укрупнення районів і зміни Бужанського до закону про мову