Протасів Яр
Протасів Яр lb.ua

Розбиті голови та погрози: хто "кришує" скандальних забудовників і до чого тут Офіс президента

Читайте по-русски
У середу, 15 січня, о 13:15 гостем програми "Час: Online" на "5 каналі" був голова ГО "Захистимо Протасів Яр" Роман Ратушний, який розповів про конфлікт навколо одіозного будівництва в центрі Києва, кому належить фірма-забудовник та хто лобіює її інтереси у високих владних кабінетах

Запитання до дискусії:

  1. Якою є ситуація із забудовою на даний момент? Судова тяганина: який суд розглядає питання та на якому етапі розгляд справи?
  2. Яку позицію в цьому питанні займає КМДА? Чи отримав забудовник усі дозволи проведення робіт?
  3. Хто та як погрожував активістам, які виступають проти забудови? Чи були факти побиття активістів та яка реакція поліції?
  4. Чи змінилася ситуація після зустрічі з Зеленським?
  5. Якими є результати зустрічі активістів із захисту Протасового Яру із єврокомісаром Петером Ваґнером?

Ці та багато інших актуальних запитань у середу, 15 січня, о 13:15 обговорили з активістом, захисником Протасового Яру Романом Ратушним.

Довідка. Роман Ратушний – голова громадської організації "Захистимо Протасів Яр", яка виникла в липні 2019 року у зв'язку зі скандальною забудовою зеленої зони в центрі Києва.

Згідно з інформацією активістів, 1 травня дніпровська компанія-забудовник ТОВ "Дайтона Груп", бенефіціарами якої є дніпровські бізнесмени Геннадій Корбан і Олег Левін, встановила паркан у Протасовому Яру і повідомила громаді про плани будувати на схилі три 40-поверхівки.

Протасів Яр – це 30 га лісу в центрі Києва, які входять до зони охоронюваного ландшафту. Активісти кажуть: термін оренди землі за рішенням Київради давно сплинув. Громада відмовилася погодитись із руйнуванням схилу шляхом забудови і почала боротьбу за збереження лісу і надання Протасовому Яру статусу регіонального заказника, аби запобігти подальшим спробам забудовників.

За інформацією захисників Протасового Яру, 28 серпня один із бенефіціарів компанії-забудовника публічно погрожував Роману Ратушному у фейсбуці. Зокрема викраденням, яким раніше погрожував і представник забудовника Андрій Смирнов.

На сторінці ГО у фейсбуці також зазначено, що 15 вересня 2019-го на координатора громади Протасового Яру Юлію Кононенко було скоєно напад. У неї діагностували струс мозку та забій щелепи. Утім, із відділку, куди відвезли затриманого і куди згодом приїхали його адвокат і "представник охоронної фірми", нападника відпустили. Раніше поліція загубила заяви від 5 побитих активістів. А в кінці вересня Роману Ратушному надійшла інформація з різних джерел про те, що його невдовзі мають викрасти і вбити. Також за будинком Ратушного зафіксували спостереження.

Попередній матеріал
Убивство хлопчика в Києві: Соболєв готовий виплатити 2 млн грн за інформацію про замовника
Наступний матеріал
Убивство Аміни Окуєвої: поліція затримала ще одну особу зі злочинної групи
Loading...