Роскомнадзор "розірвало" через репортаж журналістки "5 каналу"

російська пропагандистка Ольга Скабєєва скріншот
Росіяни вимагають видалити із сайту репортаж про захисників української землі

У липні 2021 року "Правий сектор" відзначив свій сьомий день народження. Звісно, оминути увагою свято патріотів, які захищають Україну, "5 канал" не міг – і 20 липня на сайті 5.ua з'явився репортаж від нашої журналістки Ольги Калиновської.

І – ви не повірите (або навпаки, не здивуєтеся) – від цієї статті у повному "захваті" виявився... Роскомнадзор. Та ще й у такому, що надіслав відповідного листа зі звинуваченнями в "екстремізмі". Нижче наводимо фрагмент мовою оригіналу:

Лист "5 каналу" від Роскомнадзору
Лист "5 каналу" від Роскомнадзору5 канал

"Направляется уведомление об ограничении доступа к информационному ресурсу "Третя сила на фронті: "Правий сектор" відзначив сьому річницю створення" в информационно-телекоммуникационных сетях, в том числе сети "Интернет", на основании требования Генеральной прокуратуры Российской Федерации от 12.03.2015 № 27-31-2015/Ид831-15, как содержащего призывы к массовым беспорядкам, осуществлению экстремистской деятельности, участию в массовых (публичных) мероприятиях, проводимых с нарушением установленного порядка, информационные материалы организаций, деятельность которых признана нежелательной, недостоверную общественно значимую информацию, распространяемую под видом достоверных сообщений (конкретный тип противоправной информации указан в тексте уведомления во вложении к данному письму)".

Крім того, росіяни вимагають, аби канал видалив матеріал із репортажем про захисників української землі і... увага! – звітував про це перед ними.

Таке "підгоряння" у кремлівського цензора прокоментувала авторка матеріалу, журналістка і ведуча "5 каналу" Ольга Калиновська:

"В них же "Правий сектор" визнаний терористичною організацією. Для нас це визнання, що ми все правильно робимо, даємо правильні матеріали, спрямовані на захист нашої безпеки, які показують наших героїв, прославляють наших героїв, які показують нашу сучасну історію. А те, що Росію це курвить, то "хороші чоботи, треба брати". Значить, потрібно рухатися в цьому напрямку. Те, що Росію злить і дістає – це означає, що в інформаційному просторі, в інформаційному плані ми все правильно робимо, і потрібно рухатися в цьому ж напрямку".

"Це їхні (російські – ред.) якісь там правила, їхні заборони. Нас це взагалі не стосується. Це наші герої, це наші славетні воїни. Те, що це їх зачіпає, – це їхні проблеми. Ми ж розповідаємо свою історію і про своїх героїв", – наголосила вона.

Додамо, що цієї суботи, 14 серпня (Роскомнадзору привіт!), в ефірі "5 каналу" вийде велика програма Ольги Калиновської про "Правий сектор". Мовитиметься про історії наших захисників, історії першої штурмової роти, історію "Да Вінчі" – геть юного хлопця, який пішов на війну. Тому слідкуйте за анонсами.

"Я вважаю, що сучасну історію українці повинні знати, бачити, розуміти. І хай Росію ще більше від цього викручує. Тому що ми маємо своїх героїв, якими ми маємо пишатися, – і це герої, які дають нині, у сучасному світі, дають Росії по зубах. Тому, власне, її і викручує", – наголосила журналістка.

Зазначимо, що такі листи регулярно приходять на YouTube "5 каналу".

Наприклад, у Роскомнадзору "підгоріло" від ексклюзивного матеріалу журналіста Віталія Гайдукевича про те, що колишній ФСБшник воює за Україну.

З цього приводу вони написали листа:

Лист від Роскомнадзору
Лист від Роскомнадзору5.ua

Що перекладається так: "YouTube отримав позов від РОСКОМНАДЗОР (Федеральної служби з нагляду за комунікаціями, інформаційними технологіями та масовими комунікаціями) про те, що вміст вашого сайту порушує Закон РФ № 149-ФЗ "Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації". Наступні URL-адреси з вашого сайту додано до чорного списку".

Часто їхнє невдоволення викликають наші матеріали про "Правий сектор". Наприклад, ось цей про те, як 2015 року його бійці обороняли селище Піски:

Ось лист:

Скарга від Роскомнадзору
Скарга від Роскомнадзору5.ua

Зміст такий самий: скарга від Роскомнадзору і повідомлення про додавання сюжету "5 каналу" до чорного списку.

До речі, навесні цього року ми вже розповідали, як кремлівських пропагандистів роздратувала реклама українського "5 каналу" в Україні.

1 березня стартувало вражаюче промо, яке запустив "5 канал" в усіх містах України.

Анонсуючи наші інформаційні проєкти, ток-шоу, документалістику й художні стрічки, ми неочікувано створили прецедент. А саме: деякі слогани телеведучих "5-го" підірвали офлайн- та онлайн-спільноту, спричинивши суспільний резонанс. Без уваги російських медіа, звичайно ж, не обійшлося.

Рекламному бігборду "5 каналу", який з'явився на одній зі станцій київського метро, навіть присвятила свій прайм-тайм одіозна пропагандистка Кремля Ольга Скабєєва. Ми ще подумали: що може бути важливішим для держави, майже чверть населення якої досі живе без каналізації? Звісно, реклама телеканалу чужої країни!

До речі, це не перший випадок істеричної реакції "вєлікой і могучєй" на контент іншої держави. Жорсткий резонанс викликав ефір "Рандеву з Яніною Соколовою", гостем якого став козак Михайлик.

Скабєєва навіть присвятила цьому випуску свій ефір. Як бачимо, росіяни є палкими шанувальниками нашого контенту, що підтверджується їхньою фанатичною увагою до кожного ефіру "5 каналу".

Що ж... Будемо й далі, як заповідав Каменяр, лупати сю скалу.

Попередній матеріал
Футбол змінився назавжди: "Барселона" втратила Ліонеля Мессі
Наступний матеріал
Марина Порошенко розказала, як доглядати за садом, та показала, як згущати сосну – відео
Loading...