president.gov.ua

Робота під грифом "секретно": Невідомі факти з життя трагічно загиблого заступника глави АП Андрія Таранова

Із перших днів російсько-української війни він став волонтером і допомагав армії

За даними джерел із МВС він розбився на Дніпрі, водний мотоцикл Андрія Таранова врізався у баржу неподалік Рибальського острова. Таранову було 49 років. Він працював під грифом "секретно", тому про його роботу мало хто знав. Нині стали відомі деякі невідомі факти з біографії чиновника.

Посаду заступника голови Адміністрації Президента Андрій Таранов отримав у грудні 2014 року і був відповідальний за роботу з правоохоронними органами. До цього він працював заступников начальника департаменту СБУ у Києві.

Таранов був одним із джерел ЛІГА.net і як розповіли в редакції, він "любив Україну і ніколи не зраджував своїм принципам". У виданні також зазначили: "Він володів безпрецедентним досвідом. Його унікальна кар'єра робила його універсальним професіоналом в середовищі силовиків: розвідка, контррозвідка, спеціальні операції та бойові дії – все це для нього були не просто слова, а життєвий шлях. Він пройшов через кілька військових конфліктів, був грамотним фахівцем в питаннях безпеки".

У виданні також говорять про Таранова: "Коли він дивився і слухав, здавалося, що тебе читають, оцінюють жести, міміку, і за цими ознаками роблять для себе висновки про твою щирості. Все, як у кращих фільмах про розвідників. Він був одночасно складним, але і неймовірно відкритою людиною. Був мудрим і дуже любив свою роботу і країну. Агресія РФ застала його, коли він уже був на пенсії. Але з перших днів російсько-української війни він став волонтером і допомагав армії".

liga.net

Потім його призвали в контррозвідку. Основне завдання полягало у відновленні контррозвідувального режиму. Першою проблемою стала велика кількість російської агентури на всіх рівнях, не кажучи про те, що український агентурний апарат був знищений як такий. Приклади роботи відродженої української контррозвідки тепер можна знайти у великих кількостях. Вони давно перевалили за сотню. Затримані високопоставлені армійські чини, чищення в спецслужбах і запобігання терактів, організованих Росією. У багатьох операціях Таранов брав участь особисто. Одна з них – запобігання теракту під будівлею НБУ в кінці 2014-го року. Контррозвідка затримала жінку в одному з парків в центрі Києва поряд з відомим театром. Спецслужби встановили, що її куратором був співробітник ГУР Генштабу РФ з позивним "Костянтин". У той день Таранов з пістолетом напоготові, як стало відомо ЛІГА.net, особисто підійшов до жінки, сів поруч і дав зрозуміти, що сьогодні українці вмирати не будуть. Жінку затримали без опору і теракт вдалося запобігти.

liga.net

Про інших операціях за участю Таранова навряд чи стане відомо в найближчі роки. За інформацією видання, Таранов в АП був головною сполучною ланкою між Президентом і силовиками. Через нього проходив величезний потік інформації. Він координував роботу спецслужб, допомагав в організації операцій тощо. Як повідомили в редакції видання, Таранов ніколи не був політиком і уникав брудних історій. Він залишався вірним своїм принципам. "Був одним із небагатьох чиновників постреволюційної України, роботою якого можна і потрібно було пишатися, але не можна було розповідати. Він практично не відпочивав, віддаючись роботі 24 години на добу – і в його випадку це далеко не перебільшення. Його передчасна загибель ... – важка втрата для українських спецслужб і українського народу", – йдеться у повідомленні видання

Читайте також: Загибель заступника глави АП Таранова: У мережі з'явилися нові фото й відео з місця аварії

Трагічна загибель Андрія Таранова: Що про нього згадують волонтери й політики

У червні 2015 року Андрій Таранов дав ексклюзивне інтерв'ю "5 каналу". Тоді він говорив про Мінські домовленості та проведення АТО на Донбасі. "Краще тиждень переговорів, ніж один день військових дій. Тобто переговори повинні йти. Переговори повинні відповідати Мінському стандарту. Я думаю, що ці переговори нададуть можливість зберегти життя українців... Тому Мінських домовленостей повинні дотримуватися, особливо з іншого боку", – був переконаний Таранов.

Тоді він сказав: "Україна підтвердила свою спроможність по-перше – протистояти ворогу, і по-друге – домовлятися у випадку необхідності".

Як повідомляв 5.ua, Петро Порошенко висловив співчуття у зв'язку зі смертю Таранова. За словами Президента, Україна втратила одного з найкращих захисників. 

Попередній матеріал
"Вони не бояться": Кучма відзначив внесок "Метінвесту" в розвиток економіки України
Наступний матеріал
Немає жодних підстав для повернення Росії до роботи в ПАРЄ – Парубій
Loading...

Президент висловив співчуття у зв’язку зі смертю Таранова: Україна втратила одного з найкращих захисників

Смерть Таранова: поліція проведе експертизу технічного стану гідроциклу

У Києві загинув заступник глави АП Андрій Таранов

Американські інструктори не тренують бійців "Азову" – Таранов

Таранов розповів, яку зброю Україна очікує отримати від США

5 канал - трансляція наживо