Гідрослужба
Гідрослужба 5 канал

Рясні дощі заливають Київ: комунальники цілодобово чистять зливову систему, щоб запобігти підтопленню

Читайте по-русски
У четвер дощі вщухли, але зітхати з полегшенням синоптики не радять і попереджають про нову хвилю опадів

Через рясні зливи комунальники змушені цілодобово чистити зливову систему міста. Дощі приносять до каналізації гілки та листя дерев і те, що не долетіло до смітника. В четвер дощі вщухли, але зітхати з полегшенням синоптики не радять і попереджають про нову хвилю опадів. Чи врахував Київ торішні помилки, коли під водою опинилися цілі вулиці?

Рясні дощі, які заливали столицю від минулого тижня, – в четвер узяли паузу. Але їх вистачило, щоб завдати клопоту комунальникам. Містяни скаржаться на великі калюжі на дорогах і тротуарах.

Робота кипить на столичних автошляхах, на які припадає третина зливової системи міста.

Напередодні у столиці випало до 14-ти міліметрів опадів, – звітують в Укргідрометцентрі. Підтопленню запобігли комунальники, які завчасно почали прочищати ливнівки.

Спеціальним пристроєм працівники "Київавтодору" промивають із каналізацій пісок, яким узимку посипали дороги. Але найчастіше стоки забиває листя та непотріб, який кияни не донесли до смітника.

Через рясні опади комунальники змінили графік роботи.

"Якщо дощова погода, то ми працюємо у посиленому режимі. Залишаємося на добову роботу", – каже начальник гідрослужби Віталій Удовийка.

Руку на пульсі тримають і в моніторинговому центрі "Київавтодору". На спеціальних екранах добре видно стан більшості столичних шляхів. У разі підтоплення завжди напоготові спеціальна техніка і 12 підрозділів.

"Пережили спокійно ми ці дощі. Зливи били інтенсивні, але не залпові, коли випадають на проїзну частину й існують певні складнощі. Невеликі підтоплення, звісно, були, але локальні і пов'язані з принесенням сміття до стоків, і як тільки з'являлася наша бригада гідрослужб, відкривала стоки і водна миттєво йшла. Застоїв не було", – запевнив заступник директора КК"Київавтодор" Валентин Осипов.

Тривалі опади приніс циклон "Валентин" із півночі. Нині він потроху слабшає. Але не надовго.

"Завтра ми очікуємо деякі послаблення опадів, бо вчора у нас були сильні опади по усій території України, і вони пов’язані із надходженням циклону. Завтра і після завтра він відходить, опадів менше, але з понеділка – знов", – прогнозує синоптик Олександр Хала.

З наступного тижня дощі повернуться з новою силою. До того ж синоптики прогнозують грози. Зливи та хмари пануватимуть щонайменше до 12-го травня.

Олена Махно, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Шидлюх розповів, чи має Апаршин авторитет у ЗСУ – відео
Наступний матеріал
Засідання суду у справі Вишинського перенесено: обвинуваченого не привезли на слухання
Loading...

У Канаді масштабні паводки пошкодили понад тисячу будинків

Будинки опиняться під стічними стоками: яке нове екологічне лихо загрожує Києву

Село перетворюється на болото: чому на Черкащині роками затоплює сотні хат

Велика вода наближається: до 2100 року десятки українських міст можуть бути підтоплені

На українців чекають м'які зими та "сафарі" влітку

"Це катастрофа": у США повідомили про перші жертви урагану "Флоренс"