Магістральний канал Бортницької станції аерації
Магістральний канал Бортницької станції аерації 5 канал

Будинки опиняться під стічними стоками: яке нове екологічне лихо загрожує Києву

Читайте по-русски
Доки чиновники грають у вербальний пінг-понг – магістрального каналу Бортницької станції аерації

Магістральний канал Бортницької станції аерації перетворюється на сміттєзвалище. Відходи вже звузили його на кілька десятків метрів. Є загроза, що непотріб може забити труби. Тоді всі очищені стічні води, які надходять від Бортницької станції, затоплять навколишні села. Чи загрожує Києву нове екологічне лихо – далі:

Гори сміття і нестерпний сморід – це не сміттєзвалище, це – захаращена приватна власність. Побутові відходи поруч із будівельним сміттям, а по сусідству – будинки вартістю кілька мільйонів гривень. Берег магістрального каналу Бортницької станції аерації хаотично і стрімко перетворюється на стихійне сміттєзвалище.

Гори непотребу ростуть уже кілька років. Але час від часу вони опиняються і в самому магістральному каналі. Ним стічні води перекачують у Дніпро.

"І це виходить, що йде повторне забруднення очищеної води, що пройшла очищення на Бортницькій станції аерації", – підтверджує начальник станції Володимир Бражник.

Поступово сміття скупчується біля труб. Навіть за низької температури – на березі каналу нестерпний сморід. За кілька років русло різко стає вужчим – вже щонайменше на 20 метрів. Але це не всі проблеми. Далі – більше. Дамбу туристи перетворюють на трасу.

Масштаби сміттєвого свавілля можна оцінити поблизу стічних труб. Саме через них очищені стоки потрапляють у Дніпро. Допустити засмічення труб не можна. Бо через складну будову прочистити їх водолази не в змозі. Тому двічі на місяць звідси витягають по тридцять кубів сміття.

"А 800 тис. куб.м стоків щодня ці труби повинні випустити у Дніпро. А якщо вони його не випустять, то вода піде сюди, вона буде розмивати берега. Ми ж не можемо зупинити каналізацію Києва і подачу води у місто", – наголошує Володимир Бражник.

Заборонити забудову магістрального каналу керівництво Бортницької станції – не може. Про проблеми із засміченням території у Гнідинській сільській раді знають, але теж – розводять руками. Мовляв, торік під час огляду території виявили незаконну вирубку зелених насаджень та скидання відходів. Склали протокол. І згідно з українським законодавством, у ситуацію тепер мають втрутитись правоохоронці. Але...

"Жодних повідомлень, чи то офіційних, чи то від якоїсь приватної особи – не було і не зареєстровано", – звітує головний спеціаліст відділу комунікації поліції Київської області Віталія Грохольська.

Доки чиновники грають у вербальний пінг-понг – прилеглі будинки можуть опинитися під стічними стоками. Єдиний спосіб цього уникнути – припинити перетворювати канал на стихійне сміттєзвалище.

Олена Махно, Олексій Іванченков та Анна Кудрявцева, "5 канал"

 

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір": інтерв'ю з Іриною Бекешкіною, Іриною Луценко та Іванною Климпуш-Цинцадзе – завершено
Наступний матеріал
Російський суд продовжив арешт усім українським морякам (оновлено)
Loading...

На українців чекають м'які зими та "сафарі" влітку

"Це катастрофа": у США повідомили про перші жертви урагану "Флоренс"

Стирчать тільки дахи авто: потужна злива затопила Львів – фото, відео

Стіни обвалюються, артефакти плавають: розкопки на Поштовій площі затопило

Що робити, коли затопили сусіди: як відшкодувати завдані збитки

Київ затопило: як підземні переходи опинилися під водою – фото, відео