Євген Лавренчук
Євген Лавренчук Євген Лавренчук / Facebook

РФ вимагає екстрадиції українського режисера: подробиці затримання Євгена Лавринчука в Італії

Читайте по-русски
На зв'язок від дня затримання Євген Лавренчук не виходить, кажуть рідні

Знову Італія і знову затримують українця. У СІЗО нині перебуває режисер Євген Лавренчук. Його затримали 17 грудня в італійському Неаполі на вимогу Росії. У Федерації українському режисеру закидають фінансові злочини і вимагають його екстрадиції. Нині поспілкуватися із затриманим його рідні не можуть, а колеги та друзі говорять про політичне переслідування. Адже Лавренчук завжди мав чітку проукраїнську позицію. Росію називав агресоркою. А щойно та розпочала окупацію українських територій виїхав із Москви, де керував театром. Подробиці справи дізнавалася журналістка "5 каналу".

Допис "Лечу до Неаполя" з'явився на сторінці українського режисера Євгена Лавренчука у Facebook 15 грудня. Митець після відвідин сестри прямував з Ізраїлю до України транзитом через Італію. В аеропорту Неаполя його затримали правоохоронці на вимогу Росії. Буцімто через фінансові махінації восьмирічної давнини. Тож тепер вимагають екстрадиції українця з Італії до Росії.

"До пуття не зрозуміли, бо якихось документів конкретних адвокат ще не має. Закидають якісь фінансові порушення під час перебування на посаді художнього керівника Польського театру в Москві. Москву він покинув у 2014 році і більше туди не повертався. Якийсь там був заочний суд. І якесь рішення ухвалили, яке ми не знали і не чули. І Євген ніколи ніде не переховувався, перетинав кордони", – каже мати режисера Євгена Лавренчука Ірина Лавренчук.

39-річний Євген Лавренчук родом зі Львова. Навчався у Росії, на курсі відомого режисера Романа Віктюка. Згодом став театральним режисером. Керував Польським театром у Москві. Після російської агресії в Криму та на українському сході закрив театр і повернувся в Україну. Сім'я та колеги Лавренчука вважають справу, через яку затримали українця, сфабрикованою та політично вмотивованою.

"Не раз від громадянства російського він відмовлявся, він ніколи не брав російського паспорта. Це також обурювало. В Росії не люблять, коли відмовляються від паспортів, це точно", – зауважила подруга Євгена Лавренчука Лілія Кривець.

В Україні Євген Лавренчук до 2020 року був головним режисером Одеського театру опери та балету. Дістав звання заслуженого артиста, був номінантом на Шевченківську премію.

"Один з найталановитіших митців сучасної України і має чітку проукраїнську позицію, відверто декларує. В минулому році відмовлявся від кількох дуже заманливих фінансових пропозицій, які надходили з Москви. На тих газових коштах, і абсолютно інші гонорари, ніж має в Україні. І сказав, що вибачте, я там працювати не буду", – наголосив професор Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Юрій Чекан.

На зв'язок від дня затримання Євген Лавренчук не виходить, кажуть рідні. Український консул запевняє: режисер готовий захищатися і не відчуває ніякої провини за собою. Колеги Євгена Лавренчука закликають українців писати листи й звернення на підтримку Євгена. Це може стати аргументом для суду.

"Жодної хвилини не мовчати – єдине, що може зарадити брехні. Італія дуже корумпована, ми знаємо це все про ситуацію з Марківим, завозять гроші, проплачують пресу. Можемо боротися тільки зсередини країни через публічність, через заяви", – зауважила театральна критикиня, журналістка Ольга Стельмашевська.

Затримали Євгена ще 17 грудня. Генеральне консульство України в Неаполі надає допомогу українцеві.

"Нині консули та адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями задля з'ясування всіх причин затримання Євгена Лавренчука та захисту його законних інтересів. Консули підтримують зв'язок з адміністрацією пенітенціарного закладу та рідними і тримають справу на особливому контролі", – підсумував речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до прокурора міста Неаполя та омбудсманів регіону Кампанія та муніципалітету Неаполя з проханням перевірити законність та обґрунтованість затримання Євгена Лавренчука. А також не допустити його екстрадиції до Росії.

Олена Рибінська, "5 канал"

Читайте також: "Завжди прямо казав про анексію та війну" – мати режисера Лавренчука прокоментувала його затримання в Італії 

Попередній матеріал
У мережі оприлюднили момент обвалу будівлі в Харкові – відео
Наступний матеріал
Облили соляркою та покинули: як недобросовісні продавці полишали непродані ялинки і що їм за це буде
Loading...
"Завжди прямо казав про анексію та війну" – мати режисера Лавренчука прокоментувала його затримання в Італії

"Завжди прямо казав про анексію та війну" – мати режисера Лавренчука прокоментувала його затримання в Італії

Крапка у справі: в Італії остаточно виправдали нацгвардійця Марківа

Крапка у справі: в Італії остаточно виправдали нацгвардійця Марківа

Суд Рима розглядає оскарження обвинувачення у справі нацгвардійця Марківа – що відомо

Суд Рима розглядає оскарження обвинувачення у справі нацгвардійця Марківа – що відомо

Лідери США, Німеччини, Франції, Італії та Британії зробили спільну заяву про підтримку України

Лідери США, Німеччини, Франції, Італії та Британії зробили спільну заяву про підтримку України

В Італії запровадили суворі карантинні обмеження: громадські місця доступні тепер тільки вакцинованим

В Італії запровадили суворі карантинні обмеження: громадські місця доступні тепер тільки вакцинованим

Святилище котів, "хитрий" Колізей і "потойбічне" число 17: вражаючі факти про Рим

Святилище котів, "хитрий" Колізей і "потойбічне" число 17: вражаючі факти про Рим