Євген Лавренчук
Євген Лавренчук Євген Лавренчук / Facebook

"Завжди прямо казав про анексію та війну" – мати режисера Лавренчука прокоментувала його затримання в Італії

Читайте по-русски
За словами Ірини, її син за дуже короткий термін міг оформити російське громадянство й отримувати солідні гонорари – але після 2014 року навіть не думав про це

Мати затриманого в Італії українського режисера Євгена Лавренчука – Ірина Лавренчук – сподівається, що його не екстрадують до Росії. Про це розповіла в коментарі "5 каналу".

За її словами, син повертався з Тель-Авіва до Львова через італійське місто Неаполь. Там його 17 грудня і затримали за запитом Росії.

- Як затримали, чи вдалося поспілкуватися?

- Його затримали під час транзиту в Італії, в Неаполі. Він летів з Ізраїлю, де був у рідної сестри, додому до Львова. Встиг тільки сказати, що його чомусь затримали, у нього відберуть зараз телефон і якийсь час ми будемо без зв'язку, щоб ми не переживали. Оце єдине, що він встиг сказати.

- Що йому закидають?

Ми так і не зрозуміли, бо якихось документів конкретних, я так розумію, адвокат ще не має. Я спілкуюся з адвокатом, він каже, що закидають якісь фінансові порушення під час перебування на посаді художнього керівника театру і школи, Польського театру в Москві. Москву він покинув 2014 року і більше туди не повертався. Якийсь там був заочний суд. Як заочно вони могли його засудити, щось прийняли якесь рішення, про яке ми не чули і не знали ніколи.

Євген ніколи ніде не переховувався. Він перетинав кордони, працював на кількох посадах, має велику кількість проєктів в Україні. Він не ховається ніде і ніколи.

- Польський театр у Москві фінансувався грошима Євросоюзу, правильно?

- Я таких деталей не знаю, фінанси ми не обговорювали.

- Але логічно, що якби його переслідували, чи було якесь щодо нього рішення, він би так вільно не пересувався, так?

- Він вільно пересувався, і в Польщі був. Ніяких пересторог не було.

- Ви з ним не спілкувалися після затримання?

- Ні, не спілкувалася, не могла. У нього італійський адвокат, він зі мною зв'язався. І з консулом нашим я перебуваю на зв'язку. Консул контактує постійно. Він був у Євгена, провідував, перевіряв умови. Каже, що він тримається, що готовий захищатися. Що він не відчуває ніякої провини, кримінальної або будь-якої, за що можна було б його притягувати таким інституціям, як Інтерпол.

- Ми поспілкувалися з паном Юрієм Чеканом, і він каже, що були пропозиції до Євгенія з Москви, але він відмовився – попри гонорари.

- Так, він мав можливість за дуже короткий термін оформити російське громадянство, але він відмовився, у нього і думки такої не було. І він дійсно, прямо завжди висловлювався щодо своєї позиції, і щодо анексії Криму, і щодо війни, як вона розпочалася. Він вже почав закривати той свій театр, свій бізнес, як можна сказати, і хотів покинути відразу, але це зайняло певний час. І щось там ще продовжило працювати, школа продовжила працювати, і отаким чином вони щось там сфабрикували.

- Ви зараз листи збираєте, будете йому передавати? Як реагують взагалі його колеги, товариші?

Так, надходять від усіх слова підтримки. Дехто активно пише листи, ми перекладаємо і відсилаємо адвокату. Щоб він бачив, що він потрібний в Україні, що його підтримує тут широке громадянське суспільство, не тільки сім'я. Ми його підтримуємо всіляко і впевнені, що він має повернутися в Україну, ніякої екстрадиції не має бути.

Зауважимо, що Євген Лавренчук до 2014 року жив і працював у РФ, очолював Польський театр. Але після початку російської агресії проти України повернувся на Батьківщину. В Одесі він працював головним режисером театру опери та балету. За постановку однієї з опер – був номінований на Шевченківську премію.

Напередодні стало відомо, що ще в середині грудня за запитом Росії щодо екстрадиції його затримали в Італії.

Попередній матеріал
Україну та Грузію варто прийняти в НАТО і дати гарантії захисту – колишній генсек Альянсу
Наступний матеріал
У Харкові обвалився будинок, ймовірно, через забудову поряд
Loading...