Фото gazeta.ua

Речника УПЦ (МП) Георгія Коваленка позбавили усіх посад

  Таке рішення прийняв Синод церкви на пропозицію її нинішнього очільника.

  Новину повідомив сам екс-голова Синодально-просвітницького відділу УПЦ (МП) на своїй сторінці у Facebook. Він написав дослівно таке: "Ось і завершилося моє 18-річне перебування в офіційному інформаційному просторі Української Православної Церкви. Рішення Синоду все привело у відповідність до реальності. Це рішення ніяк не зачіпає існування порталу "Православіє в Україні" та проекту "Отченаш" (засновником яких є Коваленко – 5.ua), а також моєї активності в науковому, громадському та медійному просторі. Тому, приймаю поздоровлення і пропозиції".

  "До речі, про рішення Синоду я дізнався від Taras Antoshevskyy, що певною мірою можна вважати символічним" – додав панотець.

  На повідомлення у коментарях відреагував голова інформаційного управління УПЦ (КП) Євстратій Зоря. Він написав: "Завершилося перебування у зв'язку із завершенням простору УПЦ. Лишився лише простір МП, в якому Вам не знайшлося місця. Що добре Вас характеризує. А простір справді Української Православної Церкви для Вас відкритий. Запрошуємо!"

  Як уточнили у Релігійно-інформаційній службі України, рішення звільнити Георгія Коваленка ухвалили на Синоді після доповіді очільника церкви Онуфрія (Березовського). Єпископи ліквідували Синодально-просвітницький відділ та приєднали його до Синодального інформаційного відділу, який очолив єпископ Ірпінський Климент (Вечеря), вікарій Київської митрополії УПЦ (МП).

  Як пояснюють у РІСУ, раніше в УПЦ (МП) уже існував Синодальний інформаційно-просвітницький відділ, який очолював о. Георгій Коваленко. Однак у вересні 2014 року його розділили на просвітницький та інформаційний. Тоді ж єпископат УПЦ (МП) призначив єпископа Климента керувати усією інформаційною політикою Церкви.

  Георгій Коваленко заснував і очолював офіційний сайт УПЦ (МП). З 2008 року він був незмінним прес-секретарем Блаженнішого Володимира (Сабодана).

  Нагадаємо, у травні 2014 Георгій Коваленко від імені УПЦ (МП) засудив озброєних бойовиків, які захоплюють Схід України, а в серпні Синод обрав нового митрополита - Онуфрія.

  Попередній матеріал
  Подання до КСУ щодо тлумачення конституційної норми про "чергову наступну сесію" є штучним - експерт
  Наступний матеріал
  В Дніпропетровську повалили пам’ятник Петровському (відео)

  УПЦ (МП) закликала терористів скласти зброю

  УПЦ (МП) готова до діалогу з Київським патріархатом "на основі канонічного права"

  Порошенко звернувся до УПЦ (МП) і закликав до співпраці

  УПЦ (МП) не взяла участі у міжконфесійному молебні за українських воїнів