5.ua

Нового митрополита УПЦ (МП) виберуть уже післязавтра

  Нового предстоятеля Української православної церкви обиратимуть 13 серпня, на сороковий день після смерті митрополита Володимира. У кандидатах – 74 єпископи: 52 правлячих архієреї та 22 вікарних архієрея. Вибори відбудуться у середу, таємне голосування відбуватиметься у трапезній палаті храму Феодосія та Антонія Печерських. Ім'я нового предстоятеля планують назвати вже у день виборів.


  У трапезному храмі Києво-Печерської Лаври повним ходом готуються до Собору, який визначить ім'я нового предстоятеля церкви. Передвиборної метушні немає: кандидатур на найвищу посаду не обговорюють, агітації – не проводять.

  До бюлетеня будуть внесені імена сімдесяти чотирьох єпископів – тих, які й зберуться на Собор. Їхній вік та посада значення не мають.

  Для таємного голосування у трапезній палаті храму Феодосія та Антонія Печерських на території Києво-Печерської Лаври підготували чотири кабінки. Бюлетені кидатимуть у прозорі скриньки.

  Вибори відбуватимуться у два тури. Спочатку собор єпископів визначитися з трьома кандидатурами з 74-х, після чого таємним голосуванням або жеребкуванням – ця процедура поки невідома – буде обрано єдиного предстоятеля Української православної церкви.

  Ім'я новобраного митрополита Київського і всієї України – за версією Московського патріархату – оголосять того ж дня.

  Речник УПЦ (МП) Георгій Коваленко вважає, що новий чільник церкви зіткнеться з надважливими завданнями: "Обрання нового предстоятеля – це, враховуючи ситуацію в Україні, сходження на Голгофу. Тому що саме перед новим предстоятелем постануть ті випробування, які є перед церквою і народом. Це, насамперед, завдання припинити кровопролиття на Сході України, і завдання збереження єдності православної церкви і відновлення всього українського православ’я".

  На об'єднання православних сподіваються і віряни.

  Інтронізація нового предстоятеля відбудеться першої неділі після виборів, сімнадцятого серпня, в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври. На неї запрошені представники усіх помісних православних церков світу. Очікується, що буде й делегація російської православної церкви.

  Юлія Божко, Валентин Стрельцов, "5 канал".

  Попередній матеріал
  До Савченко їдуть українські правозахисники і польський депутат
  Наступний матеріал
  У МЗС розповіли, кому і як надійде гуманітарна допомога на Луганщині
  Теги:
  Loading...