Єгор Божок
Єгор Божок фото Лівий берег

"Прикриває свої ганебні дії та невідповідність займаній посаді" – заступник голови МЗС про Венедіктову

  Читайте по-русски
  Так Божок прокоментував заяви генпрокурорки про виконання посадовцем указу п'ятого президента Петра Порошенка щодо призначення Сергія Семочка

  Заступник голови МЗС Єгор Божок, якого тимчасово відсторонено від посади за власним бажанням, критично оцінив заяви генпрокурорки Ірини Венедіктової щодо завдання ним збитків бюджету та розголошення держтаємниці, інформує "Інтерфакс-Україна".

  Йдеться про виконання посадовцем указу п'ятого президента України Петра Порошенка щодо призначення Сергія Семочка першим заступником керівника Служби зовнішньої розвідки у липні 2018-го.

  За словами Божка, таким способом Венедіктова "прикриває свої ганебні дії та невідповідність займаній посаді". Він також зазначив, що в судах не раз встановлювали, що заробітна плата за виконану роботу не є збитком.

  Що ж до розголошення державної таємниці Божок нагадав, що військовослужбовець Семочко до призначення в розвідку працював в СБУ. А отже, мав допуск до держтаємниці "найвищого рівня".

  19 червня Божок попросив відсторонити його від виконання повноважень за посадою у зв'язку з тим, що Офіс генпрокурора вирішив продовжити слідство у внесеному до ЄРДР провадженні за підозрою його в кримінальному правопорушенні.

  "У зв'язку з тим, що Генеральною прокуратурою України вирішено продовжити слідство у внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань провадженні за підозрою мене в кримінальному правопорушенні, з метою забезпечення прозорого розслідування ситуації, яка склалася, прошу відсторонити мене від виконання повноважень за посадою заступника міністра закордонних справ України", – йдеться в заяві Божка на ім'я глави МЗС України Дмитра Кулеби, яку він оприлюднив у Twitter.

  Божок також зазначив, що попросив про відсторонення сам, "щоб вивести рідний МЗС із-під генпрокурорської "уваги".

  23 червня Кабінет Міністрів України усунув Божка від виконання обов'язків заступника міністра закордонних справ.

  Нагадаємо, йдеться про справу, де Петру Порошенку закидають незаконне призначення на посаді президента першого заступника глави Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка в 2018 році. Обрання запобіжного заходу Петру Порошенку суд переніс на 8 липня.

  Попередній матеріал
  Щорічний форум YES перенесли на 2021 рік
  Наступний матеріал
  Кабмін перевіряє звинувачення Шкарлета у плагіаті – Шмигаль
  Loading...

  100 днів роботи: звіт Генерального прокурора Ірини Венедіктової

  "За дорученням прокурора, підконтрольного Венедіктовій": СБУ завершила розслідування у справі Стерненка

  "Медалісти" Януковича й антимайданівець: що з'ясували журналісти про заступників Венедіктової – Bihus

  "Спекуляція на смерті": Новіков прокоментував клопотання ОГПУ про перенесення суду над Порошенком

  Рада хоче заслухати Венедіктову у справі Гандзюк

  5 канал - трансляція наживо