Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал / Час. Підсумки тижня

"Обвинувачення є сфальсифікованими": адвокати зробили заяву щодо справи проти Порошенка – включення

Читайте по-русски
Захист каже, Державна розрахункова палата не зафіксувала факту незаконного збагачення або розкрадання коштів

"Що відбулося 1 липня і чого чекати далі?" Адвокати п'ятого Президента Петра Порошенка дали свої оцінки перебігу вчорашнього судового засідання, де мали обрати запобіжний захід Петру Порошенку. На брифінгу був присутній кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Правозахисники політика розтлумачили перебіг засідання суду 1 липня, де Петру Порошенку так і не змогли обрати запобіжний захід. Вдруге.

Засідання відклали на 8 липня. Суддя взяв перерву, щоби викликати понятих, які були присутні під час вручення Порошенкові підозри. Адвокати переконують – це було зроблено з порушенням, а тому не визнають факту її вручення взагалі. Таким рішенням судді захисники задоволені і назвали це головним результатом засідання.

Адвокати проаналізували докази, які надала сторона обвинувачення, та повідомили, що всі пункти звинувачення не відповідають дійсності. Зокрема заявили, що документи, якими оперують прокурори, є сфальсифікованими. Йдеться про те, що на початку червня Порошенку намагалися озвучити підозру з ДБР. Хоча, як каже адвокат, це народному депутатові може робити лише генпрокурор. А ці документи, як переконує сторона захисту, є сфальсифіковані.

До прикладу, кажуть, Державна розрахункова палата не зафіксувала факту незаконного збагачення або розкрадання коштів. Але прокурори не раз заявляли протилежне.

Відповідати за порушення, на думку адвокатів, має особисто Ірина Венедіктова. Про це вони і мають намір клопотати.

Нагадаємо, слідство вважає, що п'ятий Президент порушив процедуру під час призначення Сергія Семочка на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки. Спочатку прокуратура просила арешт, але на засіданні 18 червня представники обвинувачення заявили, що достатньо буде особистих зобов'язань. Зокрема, щоби Петро Порошенко здав свої паспорти для виїзду за кордон.

Захист Порошенка і він сам наполягають, що указ про призначення Семочка був підписаний в рамках повноважень президента і не був визнаний Конституційним Судом як неконституційний. У судовому засідання оголосили перерву до 8 липня.

Попередній матеріал
Операція "Мелова флора": Звільнення Лиману, Ямполя та Закотного і наслідки для ЗСУ – "Таємниці війни"
Наступний матеріал
Маски, дистанція та робота до 22:00: як після карантину відновлюють роботу кінотеатри в Києві – включення
Loading...