Скріншот відео

"Пригадував усе, що вчив у школі": на яку тему писали радіодиктант цьогоріч

Цього року Авраменко присвятив текст найбільшому в світі літаку – "Мрія", сконструйованому в Україні

До Дня української писемності та мови увісімнадцяте написали радіодиктант єдності. Об 11:30 в Україні та світі, тисячі охочих перевірити свою грамотність долучилися до національного філологічного флешмобу.

Уже понад десять років орфографічно та пунктуаційно складний текст пише мовознавець та телеведучий Олександр Авраменко. До початку ефіру на "Українському радіо" тримає його в суворій таємниці. Хоча слухачам автор таки підказує пунктуацію, бо робить виразні паузи на місці ком, двокрапок чи тире.

"Безумовно, що переживання були, тому що відчуваєш себе учнем, відчуваєш себе, можливо, студентом, десь згадуєш-згадуєш оці роки, але найперше треба пам'ятати, – я так сприймаю, – це що не прийшов, аби оцінили якість мого знання української мови, а для того, щоб показати, що мова насправді нас єднає", – поділився викладач Київської православної богословської академії Ярослав Романчук.

"Я готовий, пригадував усе, що вчив у школі, після школи. Намагався зосередитися. Я пишу вже вчетверте цей диктант тут. Для мене особисто це дуже приємна честь – брати участь у такому написанні", – розповів ректор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Леонід Губерський.

Цього року Авраменко присвятив текст найбільшому в світі літаку – "Мрія", сконструйованому в Україні.

Комісія перевірятиме лише ті рукописи, які впродовж двох днів надішлють звичайною поштою, або впродовж доби – сфотографовану або ж відскановану роботу – на електронну скриньку "Українського радіо".

Вже 11 листопада на сайті оприлюднять оригінальний текст диктанту. Торік, із 29 тисяч учасників, жодної помилки не припустилися лише 123.

Попередній матеріал
Єврокомісар Ган зустрівся з адвокатом Гандзюк та активістами
Наступний матеріал
Синоптики повідомили, коли слід очікувати заморозків: прогноз погоди на вихідні
Loading...

Мові агресора – ні: ще в одній області України заборонили російський культурний продукт

Дзідзьо: Треба всіх позбавити звання "Народний артист"

Лідер гурту "Дзідзьо" розповів у "Рандеву", чому потрібно скасувати звання "Народний артист"

У Білорусі з'явиться український телеканал – Порошенко

Ще в одній області України заборонили фільми, книги та пісні російською

"Кендзьор": Павло Мовчан про наймогутнішу зброю в захисті держави – відео