Станіслав Клих
Станіслав Клих 5 канал

Просить припинити голодування: український політв'язень Клих написав листа Сенцову

У своє звільнення Станіслав не вірить

Український політв’язень Станіслав Клих написав Олегу Сенцову лист, у якому закликає його припинити голодування. Про це "Українській правді" повідомила його мати Тамара Клих, яка мала триденне побачення із сином у російській в’язниці.

"Стас Сенцову написав листа. Я його взяла, вишлю і Людмилі Денісовій (українському омбудсмену – ред.) передам на словах його заклик. Стас каже, що Сенцов писав йому відкритку і листа, ще, мабуть, до голодування, то тюремники самі кажуть, що тюремники – тюремникам листи не передають. То попросив через мене переслати", – зазначила мати в’язня.

"Просив Сенцова (у Стаса нема дітей, а в Сенцова є), сказав: "Мамо, скажи Денісовій, хай передасть, щоб він перестав голодувати. Ми розуміємо, що він за всіх (голодує – ред.), і ми його не осудимо, якщо його звільнять одного, бо в нього двоє дітей, ще й кажуть, що один хворий. Хай подумає про дітей і не голодує"", – переказала Тамара Клих слова сина.

Вона додала, що у своє звільнення Станіслав не вірить.

"Не вірить ні в яке звільнення. Абсолютно. Там по НТВ (у нього є телевізор тепер, консул привіз, то він дивиться НТВ) показували – і як вони таке пропустили показати? – Станіслава, Балуха, Карпюка і Гриба, що нібито готують якось дорожню карту щодо обміну, але, кого і як будуть міняти, невідомо", – підсумувала мати Клиха.

Довідка. У травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Клиха і Миколу Карпюка до 20 і 22,5 роки ув'язнення в колонії суворого режиму. Їх засудили за нібито участь у банді, вбивстві і замаху на вбивство російських військовослужбовців. За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі у боях проти російських військ за незалежну Чечню. Крім того, Карпюк нібито наприкінці 1994 – початку 1995 роках сам брав у них участь. Міністерство юстиції України неодноразово направляло до Росії запити про передачу Карпюка і Клиха. Під час "слідства" до українців для вибивання свідчень застосовували тортури, які, за словами правозахисників, вплинули на психічне здоров'я Клиха.

 

Попередній матеріал
У США літак при посадці розвалився на дві частини – відео
Наступний матеріал
Під будівлею МОЗ зібралися активісти у зв'язку з програмою лікування за кордоном – чого вимагають

Верховна Рада офіційно висуває Олега Сенцова на Нобелівську премію миру – Парубій

Віра та надія на краще: Сенцов написав ще один лист

Волкер на російському радіо заявив, що Сенцова мусять випустити через стан його здоров'я

Питання українських політичних заручників має стати однією з основних тем Генасамблеї ООН – Єльченко

"Мозку та серцю бракує кисню": Денісова про стан Сенцова

Сенцову важко вставати з ліжка – адвокат