5 канал

Пропонували прийняти іслам: моряк Новічков розповів про своє перебування в іранській в'язниці та подальші плани

Також українцю пропонували визнати провину та сплатити 3000 доларів

Одеський моряк Андрій Новічков, якому загрожувала смертна кара в Ірані, розповів подробиці свого ув'язнення.

Чоловіку довелося перебувати в одній камері з наркодилерами та фінансовими шахраями. Йому декілька разів пропонували угоди – визнати провину та сплатити 3000 доларів або прийняти іслам. Обидві пропозиції Андрій відкинув, адже винним у загибелі іранського матроса себе не визнав.

"Я був свідком: коли побачив, як він викидається – підняв тривогу. А по їхньому закону, якщо бачив, – то винен, це нормальна практика, іранське законодавство. Істинно віруючий мусульманин може покласти руку на клан і заприсягтися 50 раз, що він нічого не робив і його відпустять. В моєму понятті це як зрадити батьківщину", – розповів моряк.

Команда судна, на якому Андрій служив старпомом, у суді надала письмові роз'яснення на користь українського моряка. Проте рідні зниклого матроса заяву не забрали – в ній свідчили, що іранець побоювався свого керівника.

Нагадаємо, українського моряка Андрія Новічкова звинуватили в доведенні до самогубства іранського матроса ще наприкінці 2016-го року. За законами шаріату, в Ірані йому загрожувала смертна кара.

Нині з Андрія зняли всі звинувачення. Обміняли його на іранського студента, якого в Україні підозрювали у шпигунстві, а наприкінці грудня помилували рішенням президента.

"Якби не було копіткої роботи нашого дипкорпусу та Президента, це (визволення – 5.UA) б не могло статися – дуже важливо розуміти, що нарешті- наша держава не ставиться до наших громадян, як до відрізаного шматка, якщо вони потрапляють у важкі ситуації за межами нашої держави", – зауважив голова Одеської облради Анатолій Урбанський.

У подальшому Андрій планує повернутися до флоту. Але для цього йому необхідно відновити документи моряка. Адже за два роки ув'язнення ті втратили чинність.

"Якщо Андрій вирішить далі працювати в морі – йому необхідно буде відновити всі документи і сертифікати як старпома, на це, за нашими скромними підрахунками, близько тисячі у.о. треба. Можу пообіцяти, що допоможемо", – запевнив голова профспілки працівників морського транспорту України Михайло Кірєєв.

Попередній матеріал
Йому було лише 37: у Польщі в ДТП загинув український журналіст Роман Кісіль
Наступний матеріал
За останні 12 років у ДТП на дорогах України загинуло найменше людей – інфографіка
Loading...

Українців, які їздили на інавгурацію Трампа, перевіряє команда Мюллера

Українські моряки в полоні: Полозов розповів, коли розглядатимуть продовження запобіжних заходів

Адвокат розповів, коли "судитимуть" українських полонених моряків

"Не збираюся занепадати духом": Сенцов розповів, як продовжує займатися творчістю, будучи за ґратами

Денісова анонсувала поїздку до РФ – добиватиметься зустрічі з полоненими моряками

Коболєв пропонує створити в Україні єдину базу споживачів газу: як це має працювати