Людмила Денісова
Людмила Денісова 5 канал

Денісова анонсувала поїздку до РФ – добиватиметься зустрічі з полоненими моряками

Омбудсмен запропонувала родичам військовополонених теж поїхати до Росії та побачитися з ними на суді

Домогтися зустрічі з військовополоненими українськими військовослужбовцями, що незаконно заґратовані Росією, пообіцяла вітчизняний омбудсмен Людмила Денісова. Про це вона заявила в Одесі, під час зустрічі з родичами моряків.

Поїздка до Москви запланована на наступний тиждень. Наразі на розгляді в Росії перебувають заяви Денісової з проханням організувати зустріч з українцями, що утримуються в московських СІЗО.

Родичів непокоїть стан здоров'я моряків. Вони побоюються, що в разі некваліфікованого лікування, хлопці можуть повернутися додому інвалідами. Адже Кремль не надає жодних офіційних медичних документів про здоров'я захоплених, а звітує – лише на словах.

Омбудсмен запропонувала родичам теж поїхати до Росії та побачитися з моряками на суді. Наступного тижня хлопцям мають подовжувати запобіжний захід. Разом з тим, керівник адвокатської групи військовополонених Микола Полозов повідомив, що перші судові засідання заплановані на 15 січня.

"Особливо нас турбувало, що в нас дуже мало інформації про ступінь уражень і про характер поранення трьох наших моряків. Вся інформація, яка передається з Росії, – вона немає ніякого підпису, ніякого штампу. Ми сьогодні підняли питання перед омбудсменом, щоб хлопці отримали незалежну медичну допомогу", – розповів батько військовополоненого Віктор Сорока.

"Якщо Російська Федерація відмовилася виконати рішення ЄСПЛ, яке зараз знову подав Мін'юст. Вони просто написали на сайті ФСБ, що все добре. Що обговорювати? Російська Федерація не виконує ні власного, ні міжнародного законодавства. І нам треба говорити щодня про те, щоб вони все ж таки визнали наших моряків військовополоненими", – наголосила уповноважений Верховної Ради з прав людини.

У Сан-Франциско влаштували акцію на підтримку незаконно заґратованих у РФ українських моряків: як це було – ФОТО

Сан-Франциско, акція
/
Сан-Франциско, акція
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Криму окупаційний суд лишив Бекірова у СІЗО – адвокати кажуть, що чоловік на межі життя і смерті
Наступний матеріал
"Є певне вікно можливостей": Гопко розповіла, які законопроекти будуть на порядку денному у ВР у 2019 році
Loading...

Стало відомо, коли Україна подасть позов до ЄСПЛ щодо звільнення моряків

"Суд" в окупованому Криму залишив за ґратами трьох українських моряків

Прес-конференція: "Надання адвокатської допомоги українським морякам, захопленим у полон 25 листопада 2018 року біля Керченської протоки" – трансляція

Захоплений РФ український моряк заявив, що вважає себе військовополоненим – адвокат

"Дуже зворушливо": в Ужгороді нацгвардійці паперовими корабликами нагадали про полонених моряків

"Живі" фігури від Нацгвардії: Україною шириться флешмоб на підтримку полонених моряків