unicoom.by

Президент посилив держгарантії захисту прав дітей

  Президент підписав Закон "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" щодо удосконалення правового статусу служб у справах дітей"

  Закон був прийнятий Верховною Радою України 19 січня 2017 року, розроблений з метою посилення державних гарантій щодо захисту прав та законних інтересів дітей у відповідності до Конвенції ООН про права дитини шляхом забезпечення цієї діяльності відповідним кадровим ресурсом.

  "Сьогодні велика кількість дітей в Україні живе у складних життєвих обставинах і потребує підтримки та допомоги від держави. Такі функції покладаються на органи і служби у справах дітей, які за законом мають здійснювати свою діяльність, захищаючи права та інтереси дітей. Але саме вони у такий складний час перші потрапляють під скорочення. У багатьох регіонах кількість працівників настільки мала, що унеможливлює виконання ними своїх функцій", – відзначив уповноважений з прав дитини Микола Кулеба.

  Зазначений закон передбачає збільшення штатної чисельності працівників служб у справах дітей усіх рівнів. При цьому встановлено, що кількість працівників служби залежить від кількості дитячого населення, що проживає на відповідній території.

  Штатна чисельність працівників служб у справах дітей виконавчих комітетів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку один працівник служби не більш ніж на одну тисячу дитячого населення. У випадку, коли дитяче населення громади становить менше тисячі дітей – не менше одного працівника на об'єднану територіальну громаду.

  Кількість працівників районних, міських, районних у містах служб у справах дітей установлюється з розрахунку один працівник не більш ніжна одну тисячу дітей, які проживають у районі, та не більш ніж на дві тисячі дітей, які проживають у місті.

  Крім того, служби у справах дітей усіх рівнів набувають права юридичної особи.

  Попередній матеріал
  Міненерго: Переміщення вугілля із зони АТО – це не купівля-продаж
  Наступний матеріал
  Фінансовий аналітик розкритикував залізничну блокаду Донбасу
  Loading...

  З обстрілюваної бойовиками Авдіївки евакуювали майже 300 осіб, з них – 135 дітей

  На Харківщині бійці АТО скайпом розповідали дітям казки

  Авдіївка очами цивільних: місцеві відправляють дітей подалі від обстрілів